Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięte PDF Drukuj
Środa, 10 Kwiecień 2019 07:37

Powiatowe eliminacje 9 kwietnia br. odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Lubartowie  oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Lubartowie. Do eliminacji szczebla powiatowego w trzech kategoriach wiekowych przystąpiło łącznie 21 uczestników. Turniej to popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, kształtowania umiejętności i bezpiecznych zachowań, ekologii i ratownictwa.

Zebranych powitał Tomasz Podkański - Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie oraz Fryderyk Puła - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Konkurs tradycyjnie został podzielony na dwa etapy - pisemny i ustny. Wyniki końcowe eliminacji w poszczególnych grupach wiekowych przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

1.  Jakub Pękala - SP w Niedźwiadzie,

2.  Michał Ślifirczyk - SP 4 w Lubartowie,

3.  Maria Stelmach - SP w Dębicy.

II grupa wiekowa (gimnazja)

1.    Bartłomiej Pękala - Gimnazjum w Niedźwiadzie,

2.    Marta Kozdra - SP w Dębicy,

3.    Joanna Cwajda - Gimnazjum w Abramowie.

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

1.    Bartłomiej Gadzała - ZS nr 2 w Lubartowie,

2.    Jan Łukaszek - ZS nr 2 w Lubartowie,

3.    Adam Grzesiak - SU w Lubartowie.

Laureaci w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentować nasz Powiat w turnieju na szczeblu wojewódzkim. Fundatorami nagród tegorocznej edycji turnieju było Starostwo Powiatowe w Lubartowie i Komenda Powiatowa PSP w Lubartowie. Nagrody i dyplomy wręczyli Lucjan Mileszczyk - Wicestarosta Lubartowski oraz Tomasz Podkański - Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie.

K. Onyszko [IRE]