Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Porozumienie o współpracy ZS w Ostrowie Lubelskim z AGH w Krakowie PDF Drukuj
Poniedziałek, 15 Kwiecień 2019 12:08

Porozumienie o współpracy 12 kwietnia br. młodzież z Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim uczestniczyła w wycieczce do Krakowa, sfinansowanej przez LW „Bogdanka”. Najważniejszym punktem programu wycieczki było podpisanie porozumienia o współpracy między Akademią Górniczo - Hutniczą w Krakowie, a Zespołem Szkół w Ostrowie Lubelskim i Zespołem Szkół Górniczych w Łęcznej.

 

„Strony porozumienia uważają, że system edukacji powinien obejmować wszystkie szczeble kształcenia, pomiędzy którymi powinna być ścisła współpraca. Szczególnie ważnym elementem systemu są szkoły ponadpodstawowe ,których zadaniem jest przygotowanie do studiów wyższych.” - czytamy w preambule podpisanego Porozumienia.
W ramach współpracy Szkoły z AGH uczniowie Zespołu Szkół będą mogli skorzystać z kursów przygotowawczych na studia, wykładów z matematyki i pokazów z fizyki w AGH, będą mogli też odbywać spotkania ze studentami działającymi w Kołach Naukowych AGH.

- Porozumienie o współpracy zawiera wszystkie dotychczas realizowane punkty współpracy między naszymi placówkami, ale też je rozwija. Młodzi ludzie przychodzący do Zespołu Szkół mogą więc zaplanować zawodową przyszłość na miarę swoich potrzeb i możliwości: kto chce zakończyć edukację na poziomie technikum, może po ukończeniu szkoły iść do dobrze płatnej pracy w Lubelskim Węglu, kto chce uzyskać wyższe wykształcenie, może kontynuować naukę na przykład na AGH. Bo dzięki temu porozumieniu i przy wsparciu pracodawcy jest po prostu łatwiej. Szkoła więc stworzyła szereg możliwości, a wybór oczywiście należy do absolwentów - mówi Krzysztof Wąsala - Dyrektor Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim.

 

ZS Ostrów Lub.

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie