Spotkanie Wielkanocne ŚDS w Lubartowie PDF Drukuj
Czwartek, 18 Kwiecień 2019 10:33

Spotkanie Wielkanocne ŚDS Tradycyjnie w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie, personel oraz zaproszeni goście spotkali się przy wspólnym stole, aby pełniej przygotować się do nadchodzących świąt, skupić się na najważniejszym przesłaniu i na wspólnym świętowaniu.

W uroczystości uczestniczyli Ewa Zybała - Starosta Lubartowski, Tomasz Marzęda -Przewodniczący Rady Powiatu w Lubartowie, Radosław Guz - Członek Zarządu Powiatu, Jagoda Romańska - Z-ca Dyrektora PCPR, Justyna Jaroszyńska pracownik PCPR z zakresu pieczy zastępczej oraz o. Dariusz Miastowski gwardian Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie, który zadbał o oprawę duchową wydarzenia oraz zainicjował wspólną modlitwę. Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie Anna Kuszner powitała przybyłych gości i złożyła wszystkim najlepsze życzenia świąteczne. Następnie głos zabrała Starosta Lubartowski Ewa Zybała, która podkreśliła ważną rolę Wielkiej Nocy w tradycji chrześcijańskiej i życiu każdego z nas ponieważ w tym czasie wypełnia się najważniejsza tajemnica naszej wiary. Złożyła także zebranym najserdeczniejsze życzenia zdrowych, rodzinnych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych pełnych nadziei, miłości i wiary. Nie zabrakło również pokarmów, które symbolizują dostatek życia. Świątecznego charakteru spotkaniu nadało dodatkowo odczytanie wierszy przez uczestników ŚDS w Lubartowie. Tegoroczne spotkanie wielkanocne przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. W końcu to radosne wiosenne święta, które najlepiej przeżywać w gronie życzliwych sobie osób.

ŚDS Lubartów