Szanowni Konsumenci.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2019 roku Rzecznik Konsumentów przebywa na urlopie.
Za utrudnienia przepraszamy.

XXIV Biegi Lewarta PDF Drukuj
Poniedziałek, 29 Kwiecień 2019 09:38

XXIV Biegi LewartaW niedziele 28 kwietnia odbyła się kolejna XXIV edycja Biegów Lewarta. Tegoroczne zmagania odbyły się pod patronatem Jarosława Stawiarskiego - Marszałka Województwa Lubelskiego, Ewy Zybały - Starosty Lubartowskiego oraz Krzysztofa Paśnika - Burmistrza Miasta Lubartów. Impreza organizowana cyklicznie przez MKL Nefryt Lubartów co roku przyciąga wielu sympatyków biegania również z poza terenu naszego powiatu. W tegorocznej edycji w biegu głównym na dystansie 5000 m wzięło udział 160 zawodników. Oprócz biegu głównego odbyły się też biegi dla młodzieży oraz dla dzieci - bieg przedszkolaka i bieg dla uczniów klas pierwszych i drugich.

Najlepszy w XXIV edycji Biegów Lewarta w biegu głównym na dystansie 5000 m w kategorii open mężczyzn okazał się Paweł Młodzikowski, drugi był Michał Biały, a trzecie miejsce zajął Paweł Wysocki. W kategorii open kobiet na dystansie 5000 m najszybszą okazała się Wioletta Dessauer, drugie miejsce zajęła Agnieszka Misztal, a trzecie Kinga Zbiciak. Organizatorzy przygotowali również konkurencje dla najmłodszych. W biegu przedszkolaka pierwsze miejsce zajął Miłosz Brzyski, druga lokatę zdobyła Weronika Szczepaniak, trzecią pozycję wywalczył Alan Brygoła.

Pamiątkowe dyplomy oraz puchary zwycięzcom wręczali Lucjan Mileszczyk - Wicestarosta Lubartowski, Krzysztof Paśnik - Burmistrz Miasta Lubartów, Halina Zdunek - dyrektor II LO w Lubartowie oraz Aneta Symbor - dyrektor MOSiR Lubartów. Wszyscy uczestnicy XXIV edycji Biegów Lewarta otrzymali okolicznościowe medale.

Szczegółowe wyniki biegów można śledzić pod adresem: www.lubartowbiega.pl Gratulujemy !!!

K. Onyszko [IRE]