Powiatowa Biblioteka Publiczna w projekcie „O finansach… w bibliotece” PDF Drukuj
Środa, 15 Maj 2019 09:25

logoPowiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie jako jedna z 9 bibliotek z województwa lubelskiego zakwalifikowała się do 6. edycji projektu „O finansach… w bibliotece”.

Komisja powołana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oceniła wszystkie nadesłane zgłoszenia i w oparciu o kryteria opisane w  „Regulaminie naboru” podjęła decyzję o przyjęciu do projektu 103 placówek bibliotecznych z całej Polski.

Projekt „O finansach… w bibliotece – 6. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej zaś jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Planowane są następujące działania:

·         cykl szkoleniowy dla bibliotekarzy (kurs internetowy, szkolenia stacjonarne i regionalne spotkania konsultacyjne) oraz konsultacje z trenerami w trakcie trwania projektu,

·         spotkania edukacyjne oraz kurs internetowy dla mieszkańców dotyczący finansów osobistych,

·         konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla bibliotek uczestniczących w projekcie,

·         spotkania służące wymianie wiedzy i doświadczenia pomiędzy bibliotekarzami,

·         seminarium eksperckie podsumowujące projekt.

Dzięki projektowi „O finansach… w bibliotece – 6. edycja” 2000 osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w miastach do 200 tysięcy mieszkańców, nauczy się zarządzać finansami osobistymi oraz korzystać z nowoczesnych usług finansowych. Natomiast bibliotekarze i bibliotekarki, dzięki cyklowi szkoleń i wsparciu trenerów, zyskają wiedzę i doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi.

E. Zalewska