XIII Koncert Pieśni Maryjnej w Ostrowie Lubelskim PDF Drukuj
Wtorek, 21 Maj 2019 12:11

XIII Koncert Pieśni Maryjnej 19 maja br. w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim odbył się XIII Koncert Pieśni Maryjnej. Podczas imprezy zorganizowanej przez Zespół Śpiewaczy „Ostrowianki-Polesianki” można było usłyszeć Pieśni Maryjne w wykonaniu zespołów wokalnych, śpiewaczych, a także solistów.

Wystąpiły takie zespoły jak Zespół Śpiewaczy „Ostrowianki-Polesianki”, Grupa Wokalna „Tremolo” z Domu Pomocy Społecznej z Ostrowa Lubelskiego, Zespół Śpiewaczy z Talczyna, Zespół Śpiewaczy z Górki Kockiej, Zespół Śpiewaczy z Krępy, Zespół Śpiewaczy „Ostrowianki” z Ostrówka, Zespół Śpiewaczy „Kumy” z Przytoczna wraz z solistami Dominika i Radek, Zespół Śpiewaczy „Rozkopaczewianki” z Rozkopaczewa, Zespół Śpiewaczy „Senior” z Wąwolnicy, Zespół Śpiewaczy „Brzeźniczanki” z Brzeźnicy Bychawskiej, Zespół Śpiewaczy „Jarzębinki” z Trzcińca, a także soliści Agnieszka Budzyńska, Ewa Malinowska i Piotr Filipek.

Swoją obecnością zaszczycili wykonawców znamienici goście: Lucjan Mileszczyk - wicestarosta lubartowski, Józef Gruszczyk - Burmistrz Ostrowa Lubelskiego, Jerzy Sobich - przewodniczący Rady Miejskiej, prof. Marian Markiewicz, Władysław Mikucewicz, Maria Wójcik, Bolesław Kapitan, Mirosław Kapitan, Władysław Kowalik, Antoni Kamiński, Włodzimierz Kołton, Eliza Franczak, Barbara Gruszczyk, Elżbieta Rutkowska, ks. Sławomir Pękała i wielu innych…

Koncert przebiegał w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło radości a także wzruszenia. Na zakończenie wszyscy uczestnicy koncertu odśpiewali Barkę. Dziękujemy bardzo wszystkim za przybycie i udział w XIII Koncercie Pieśni Maryjnej.

M. Sobczyńska
CK Ostrów Lubelski