Szkoła z Lubartowa zwycięzcą prestiżowego konkursu PDF Drukuj
Piątek, 24 Maj 2019 10:48

ZS2Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie zdobył I nagrodę w VII edycji projektu „Innowacyjna szkoła”, pozostawiając w pokonanym polu wiele renomowanych szkół z terenu województwa lubelskiego. Nagrodą główną jest reportaż o szkole, który będzie realizowany przez Telewizję Lublin.

23 maja w auli Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się uroczysta gala, podsumowująca już VII edycję konkursu. Projekt Certyfiacji Szkół „INNOWACYJNA SZKOŁA” organizowany jest od 2013 r. i skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa. Patronują mu Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin i Lubelski Kurator Oświaty.

Popularny lubartowski „Chopin” bierze udział w tym, jakże wymagającym, projekcie od pierwszej edycji. Na przestrzeni lat szkoła ma już na swoim koncie tytuły Innowacyjnego ucznia, Innowacyjnego nauczyciela, czy Innowacyjnej inicjatywy. W tej edycji udało się sięgnąć po najwyższe laury i zdobyć I nagrodę w konkursie.

Jednak, aby liczyć się w stawce znakomitych szkół ponadgimnazjalnych na Lubelszczyźnie trzeba czegoś więcej. Szkoły uczestniczące w projekcie musiały poddać się ocenie w 6 kategoriach: Innowacyjna szkoła, Innowacyjny dyrektor, Innowacyjny nauczyciel , Innowacyjny uczeń, Innowacyjna biblioteka i Innowacyjna inicjatywa. W każdej z wymienionych kategorii trzeba było wykazać się działaniami znacznie wykraczającymi poza zwykłą szkolną codzienność. Należało zrealizować w roku szkolnym 2017/2018, a następnie opisać, działania, mające charakter innowacyjnych. To znaczy takie, które stosowane są w danej dziedzinie po raz pierwszy, niespotykane, inne od dotychczas realizowanych.

Nagroda zdobyta przez ZS nr 2 w Lubartowie, to efekt determinacji i twórczych poszukiwań nauczycieli, zaufania, pracowitości i determinacji uczniów oraz efektywnego i profesjonalnego  zarządzania szkołą przez dyrekcję. Jednym z głównych celów Projektu jest budowanie wizerunku certyfikowanych szkół jako szkół nowoczesnych, innowacyjnych, przedsiębiorczych, dbających o losy swoich absolwentów. Te wartości, poprzez Konkurs „INNOWACYJNA SZKOŁA”, WSEI wraz z władzami naszego województwa i Lublina chce przekazywać wszystkim szkołom i podmiotom kreującym rynek edukacyjny oraz promować najbardziej wartościowe wzorce, rozwiązania i osoby - mówiła w swoim wystąpieniu Kanclerz WSEI Teresa Bogacka.

ZS2

Link do materiału z uroczystości: https://www.wsei.lublin.pl/szkola-innowacji/vii-gala-szkola-innowacji/

Link do materiału TVP Lublin (od 47:05): https://lublin.tvp.pl/26788700/poranek-miedzy-wisla-i-bugiem-program-poranny