Samorządowe Forum Województwa Lubelskiego PDF Drukuj
Piątek, 24 Maj 2019 11:25

Samorządowe Forum Województwa Lubelskiego23 maja br. w Lublinie z okazji i dla uświetnienia 20-lecia samorządów wojewódzkich i powiatowych oraz 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej odbyło się Samorządowe Forum Województwa Lubelskiego.

W uroczystościach Powiat Lubartowski reprezentowała Ewa Zybała - Starosta Lubartowski wraz liczną grupą pracowników Starostwa i jednostek organizacyjnych Powiatu.

Uroczystości rozpoczęły się w Archikatedrze Lubelskiej mszą świętą w intencji pracowników samorządowych, a następnie przez miasto przeszła parada pocztów sztandarowych oraz delegacji województwa i powiatów z woj. Lubelskiego. Oficjalne uroczystości odbyły się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezes Rady Ministrów - Mateusz Mazowiecki.

Podczas Forum miały miejsce trzy sesje plenarne, na których prelegenci dyskutowali nad kwestiami problemowymi dotyczącymi funkcjonowania samorządów wojewódzkich i powiatowych, doświadczeniami z 15 lat obecności Polski w Unii Europejskiej, a także wyzwaniami, które stoją przed Polską i administracją samorządową, w szczególności w obszarze stosowania innowacyjnych rozwiązań. Na zakończenie części oficjalnej uroczystości odbyła się Gala Samorządowa i uroczyste wręczenie Aktów Jubileuszowych dla 20 powiatów ziemskich i 4 miast na prawach powiatu z Województwa Lubelskiego.

G. Wyszyńska
foto: J. Piekarczyk