„Dumni z Rodziny” - Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie PDF Drukuj
Czwartek, 30 Maj 2019 13:53
„Dumni z Rodziny” - to hasło, które towarzyszyć będzie podczas VII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin, który od 14 do 16 czerwca odbywać się będzie w Lubartowie.
28 maja br. w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” z udziałem Ewy Zybały - Starosty Lubartowskiego i Krzysztofa Paśnika - Burmistrza Miasta Lubartów.
Organizatorem Zjazdu jest jak co roku Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, wraz z samorządem, w tym roku - Powiatem Lubartowskim oraz Miastem Lubartów. Podczas konferencji Powiat Lubartowski i Miasto Lubartów otrzymały Prezydencję Forum Dużych Rodzin z rąk wiceprezydenta Szczecina Krzysztofa Soski.
- Wędrujemy szlakiem miast przyjaznych rodzinie - powiedziała Joanna Krupska podczas konferencji - Prezes Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.
Ogólnopolskie Zjazdy Dużych Rodzin odbywają się rokrocznie od 2013 r. Zjazdy gościły już w Grodzisku Mazowieckim, Lublinie, Łowiczu, Gnieźnie, Nysie i Szczecinie. Gromadzą zwykle ok. 1000 uczestników, w większości dzieci. To trzydniowe święta radości, koncertów i spotkań. Jest czas na zabawę, relaks, celebrację wspólnych posiłków. To również świetna okazja na spotkanie ze znajomymi i nawiązanie nowych relacji. Każdego roku zjazd podejmuje też konkretny temat – ważny ekonomicznie i społecznie dla polskich rodzin. Debatowano już m.in. o bonie wychowawczym, Karcie Dużej Rodziny, czy wartości prac mam wychowujących dzieci.
- W tym roku zjazd podejmie dyskusję na tematy dostępności mieszkań dla rodzin, zwłaszcza wielodzietnych. Przedmiotem refleksji będzie też ważny dla Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” temat wychowywania dzieci najmłodszych, do 3 roku życia - zaznaczyła Joanna Krupska.
- Zapraszamy rodziny z całej Polski. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli was gościć. Zjazd będzie na pewno dla wszystkich czasem dobrej zabawy, w czym zapewne pomogą goszczący na nim artyści, min. Natalia Kukulska, Accantus, Joszko Broda czy Ireneusz Krosny.  Trzydniowe spotkanie będzie okazją do atrakcyjnego spędzenia czasu, relaksu i zabawy dla całej rodziny. Imprezą otwartą będzie Festyn Biesiada Czerwcowa u Sanguszków na którą serdecznie zapraszamy - powiedziała Ewa Zybała - Starosta Lubartowski, mama pięciorga dzieci.
Radość z podjęcia przez Zjazd ważnych tematów dotyczących samorządów, jak kwestia dostępności mieszkań, czy problemów związanych z wychowywaniem dzieci żłobkowych wyraził Krzysztof Paśnik, Burmistrz Miasta Lubartów. Podkreślił, że debata z tym związana ważna jest nie tylko dla samego Lubartowa ale dla bardzo wielu podobnych miast w Polsce.
G. Wyszyńska
K. Onyszko