Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

IX Plenerowy Przegląd Teatralny „NAD JEZIOREM FIRLEJ” PDF Drukuj
Poniedziałek, 17 Czerwiec 2019 08:12

Plenerowy Przegląd Teatralny „NAD JEZIOREM FIRLEJ”13 czerwca br. do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Firleju przybyły zespoły teatralne dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie, aby uczestniczyć w IX Plenerowym Przeglądzie Teatralnym „NAD JEZIOREM FIRLEJ”. Honorowym patronatem imprezę objęli Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty i Ewa Zybała - Starosta Lubartowski.

 

 

 

Na scenie zaprezentowali się młodzi, zdolni, pełni energii ludzie, którzy poprzez sztukę przekazują swoją wizję świata, swoją wrażliwość, marzenia, chęć doświadczania życia z następujących placówek kształcenia specjalnego naszego województwa - Baczkowa, Białej Podlaskiej, Kębła, Kozic Dolnych, Lublina, Międzyrzeca Podlaskiego i Firleja. Głównym środkiem wyrazu większości przedstawień teatralnych były ruch i muzyka. W przeglądzie wzięło udział 92 artystów.

Przedstawienia oceniała komisja w składzie: Przemysław Gąsiorowski- przewodniczący, Marzanna Szydłowska - Barszcz i Antonina Haponiuk. Pierwszą nagrodę otrzymało przedstawienie: „Stworzenie, czyli od nicości do miłości” w wykonaniu grupy „Piaskowe Ludki” z SOSW w Kozicach Dolnych, drugie miejsce „Nic nie musisz mówić” w wykonaniu Teatru „Iskierka” z SOSW w Międzyrzecu Podlaskim, zaś trzecie miejsce przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” z SOSW im. Św. Franciszka z Asyżu w Kęble. Wyróżnienie uzyskała Grupa Teatralna „Bajka” z Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej za spektakl „Kolorowy świat” oraz „Baczkowiacy” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baczkowie za spektakl „Kaczka dziwaczka”. Pozostałe zespoły otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy potwierdzające uczestnictwo w przeglądzie. Uczestnicy przeglądu bawili się doskonale i obiecali, że za rok wrócą do Firleja z nowymi przedstawieniami teatralnymi.

Przeglądowi towarzyszyły warsztaty „Świat teatru” oraz aukcja charytatywna „Artyści dzieciom”, z której zysk w wysokości 2 052,10 zł przeznaczony zostanie na rozszerzenie zestawu sprzętu rehabilitacyjnego dla wychowanków SOSW w Firleju.

Gośćmi Przeglądu Teatralnego byli Lucjan Mileszczyk - Wicestarosta Lubartowski, Andrzej Sekuła - Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie, Dawid Tarnowski - Wójt Gminy Firlej, Jolanta Modrzewska - dyrektor SOSW w Miedzyrzecu Podlaskim, Ewa Guz - Dyrektor Zespołu Szkół w Kocku, Eliza Franczak - kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim.

Wsparcia finansowego udzielili: Anna Cieniuch i Marek Wachulak z Firleja oraz Firma ROTO z Lubartowa. Imprezę organizacyjnie wsparła Gmina Firlej.

Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Firleju- „Wodnik Szuwarek” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Firleju.


SOSW Firlej

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie