Warning: imagecreatefromjpeg() [function.imagecreatefromjpeg]: gd-jpeg, libjpeg: recoverable error: Corrupt JPEG data: 327 extraneous bytes before marker 0xd9 in /plugins/content/yoo_gallery/lib/thumbnail.php on line 48

Warning: imagecreatefromjpeg() [function.imagecreatefromjpeg]: '//images/stories/2019/powiat/nadzieja_kock/5-lecie, Kock, 2004.jpg' is not a valid JPEG file in /plugins/content/yoo_gallery/lib/thumbnail.php on line 48
XX - lecie Zespołu Artystycznego NADZIEJA z Kocka PDF Drukuj
Środa, 19 Czerwiec 2019 12:12

20 lat zespołu Nadzieja21 czerwca br. w Kocku odbędą się obchody 20-lecia powstania Zespołu Artystycznego NADZIEJA połączone ze Zjazdem Członków Zespołu.

Zespół Artystyczny NADZIEJA działa w Kocku od 1999 roku. Zaczynał jako dziecięca schola kościelna założona z inicjatywy ks. Stefana Kurianowicza, który powołaną grupę powierzył Barbarze Obroślak. To ona przez blisko 15 lat była nie tylko jej dyrygentem i kierownikiem artystycznym, ale także wychowawcą i dobrym duchem, który animował grupę ponad 300 osób, jakie przez lata należały do zespołu. Za jej sprawą chór z czasem przeniósł swą działalność do Domu Kultury, przyjmując początkowo nazwę DZIECI NADZIEI. Lata wytężonej pracy zespołu doprowadziły do rozbudowy repertuaru, podwyższenia poziomu muzycznego wykonywanych utworów oraz stworzenia wielu profesjonalnych widowisk o różnorodnej tematyce.

Zespół Artystyczny NADZIEJA przez 20 lat swojej działalności zagrał przeszło 200 koncertów. Występował często na terenie całej Lubelszczyzny, ale śpiewali też m. in. w Warszawie, Krakowie, Białymstoku, Krynicy Zdroju, Inowrocławiu i Koszalinie. Przez lata w wykonaniu chóru można było usłyszeć kilkaset rozmaitych pieśni i piosenek - od religijnych i patriotycznych po melodie biesiadne, w tym także takie, które można było usłyszeć tylko w Kocku, bo zostały napisane specjalnie dla tej grupy.

Aktualnie jest to około trzydziestoosobowa grupa śpiewających ludzi – od dzieciaków, poprzez licealistów, po studentów i grono osób dorosłych. Obecnie dyrygentem zespołu jest Mateusz Obroślak, zaś opiekunem artystycznym Józef Obroślak.

We wrześniu br. minie dokładnie 20 lat od momentu, gdy grupa dzieciaków rozpoczęła próby w sali katechetycznej kockiej parafii. By potem stać się grupą DZIECI NADZIEI, a z czasem NADZIEJĄ... Kulminacją obchodów 20-lecia będzie Zjazd Członków Zespołu NADZIEJA - 21 czerwca.

Harmonogram uroczystości:

15.00 - złożenie kwiatów na grobie pani Barbary Obroślak (cmentarz parafialny w Kocku)
16.00 - msza święta (kościół parafialny w Kocku)
18.00 - koncert jubileuszowy (pałac Jabłonowskich)
20.00 - spotkanie integracyjne (pałac Jabłonowskich)

Sylwia Dmowska