Szanowni Konsumenci.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2019 roku Rzecznik Konsumentów przebywa na urlopie.
Za utrudnienia przepraszamy.

Podsumowanie akcji edukacyjnej - „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” PDF Drukuj
Wpisany przez Artur Pytka
Czwartek, 01 Sierpień 2019 10:03
30 lipca br. w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyło się spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pn. „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” skierowanej do osób starszych i uczestników ruchu drogowego w podeszłym wieku. Celem spotkania było podniesienie świadomości seniorów w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu oraz kształtowania prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego.
Uczestników spotkania przywitała Ewa Zybała - Starosta Lubartowski. Obecny na sali byli także Wicestarosta - Lucjan Mileszczyk oraz Dyrektor WORD Lublin Renata Bielecka, która opowiedziała o pracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
W trakcie spotkania swoje wystąpienie mieli m.in. Mariusz Sztala - ekspert ruchu drogowego, nadkom. Marek Bocian - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Pracownicy WORD Lublin wręczyli uczestnikom elementy odblaskowe, a także zaproszenia od Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie, pozwalające skorzystać z bezpłatnych jazd doszkalających.
Uczestnicy warsztatów, którzy przybyli na spotkanie rowerami mogli zostawić swoje pojazdy w serwisie, gdzie wykonany został bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny jednośladów oraz jego doposażenie w obowiązkowe elementy odblaskowe. Każdy uczestnik spotkania mógł, korzystając ze specjalistycznych przyrządów zweryfikować stan swojego wzroku i refleks.

K. Onyszko [IRE]