Zaproszenie na Dożynki Powiatowo - Gminno - Parafialne w Ostrowie Lubelskim PDF Drukuj
Piątek, 23 Sierpień 2019 07:38

Plakat - Dożynki 8 września 2019Święto plonów to ważny dzień dla każdego rolnika. Tradycyjne zakończenie zbiorów oraz ukoronowanie całorocznej pracy rolników z terenu Powiatu Lubartowskiego w tym roku odbędzie się 8 września w Ostrowie Lubelskim.

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się mszą św. dziękczynną w intencji rolników odprawioną w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostrowie Lubelskim. Po mszy barwny korowód przejdzie do Parku Miejskiego, gdzie rozpocznie się ceremoniał dożynkowy. W obrzędach dożynkowych nie zabraknie stałych punktów tj. prezentacja wieńców dożynkowych gmin z terenu Powiatu Lubartowskiego, przekazanie i dzielenie chleba wypieczonego z tegorocznych zbiorów.

Na uczestników Święta Plonów będzie czekać wiele atrakcji tj. występy zespołów śpiewaczych, wystawa płodów rolnych, degustacja potraw regionalnych, prezentacja sprzętu rolniczego, kiermasz rękodzieła i twórczości ludowej, konkurs wiedzy o Powiecie Lubartowskim, rywalizacja drużyn gminnych w Turnieju Dyscyplin Wszelakich o Puchar Starosty Lubartowskiego. Na scenie tegorocznych dożynek wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca JAWOR z Lublina, zespół LOKA. Gwiazdą wieczoru będzie zespół GOLDEN LIFE. Na zakończenie organizatorzy zapraszają na zabawę taneczną pod gwiazdami. Serdecznie zapraszamy.

K. Onyszko [IRE]