Zaproszenie na Dożynki Wojewódzkie w Radawcu PDF Drukuj
Czwartek, 29 Sierpień 2019 08:28

Plakat - Dożynki WojewódzkieMarszałek Województwa Lubelskiego - Jarosław Stawiarski, Wojewoda Lubelski - Przemysław Czarnek, Starosta Lubelski - Zdzisław Antoń, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury - Artur Sępoch serdecznie zapraszają na Dożynki Wojewódzkie 2019, które odbędą się na lotnisku w Radawcu. Dożynki Wojewódzkie zostały objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Święto Plonów jest ważnym elementem wielowiekowej tradycji głęboko zakorzenionej w polskiej kulturze. Jako wspólnota możemy wyrażać wdzięczność Bogu za zebrane plony, prosić o wszelkie potrzebne łaski - i w ten sposób przekazywać młodemu pokoleniu szacunek do polskiej ziemi oraz lokalnego obyczaju.

Co roku Dożynkom Wojewódzkim towarzyszą liczne imprezy: prezentacje, kiermasze, wystawy, a także koncerty. W programie obchodów Święta Plonów, obok części oficjalnej oraz atrakcyjnego programu artystycznego, organizatorzy przewidują możliwość promocji firm i instytucji z terenu województwa lubelskiego, a także stoisk lokalnych producentów oferujących żywność ekologiczną, która cieszy podniebienia nie tylko mieszkańców Lubelszczyzny, ale także całego kraju i Europy. Chcemy docenić i wyróżnić produkty, które charakteryzuje wysoka jakość, tradycyjne receptury i niepowtarzalny smak.

Dożynki Wojewódzkie - mapka