Otwarto wyremontowany oddział Położniczo-Neonatologiczny szpitala w Lubartowie PDF Drukuj
Środa, 04 Wrzesień 2019 08:27

Otwarto wyremontowany oddział Położniczo-Neonatologiczny We wtorek 3. września br. w lubartowskim szpitalu po trwającym 3. miesiące remoncie uroczyste otworzono Oddział Położniczo-Neonatologiczny. Remont przeprowadziła Fundacja Polsat przy wsparciu marki Pampers.

Wyremontowane zostały wszystkie pomieszczenia oddziału - sale chorych, pomieszczenia diagnostyczno-zabiegowe. Powstał pokój do badań USG, kompletne węzły sanitarne, pokój socjalny dla pacjentek i punkt laktacyjny, zapewniający młodym mamom intymność podczas karmienia dzieci. W każdej z sal jest miejsce pielęgnacji noworodka. Oddział został wyposażony w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną, tj. skaner żył, laktatory, a także najwyższej klasy aparat USG.

Wkład w remont i wyposażenie oddziału w Lubartowie mają również mieszkańcy Powiatu Lubartowskiego oraz uczestnicy koncertu „Dzień Dziecka z Fundacją Polsat” zorganizowanego przez telewizję Polsat 2 czerwca na Dziedzińcu Pałacu Sanguszków w Lubartowie. Podczas koncertu zebrano ponad 200 tys. zł na wyposażenie oddziału. Swoją cegiełkę w remont włożył również Wojciech Trykacz, który przekazał środki na dofinansowanie wyposażenia lubartowskiego oddziału.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: p.o. dyrektora SPZOZ w Lubartowie - Sylwia Domagała, Prezes Fundacji POLSAT - Krystyna Aldrige-Holc, Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat - Małgorzata Nawrocka, Wojewoda Lubelski - Przemysław Czarnek, Starosta Lubartowski - Ewa Zybała, Ordynator Oddziału Położniczo-Neonatologicznego SPZOZ w Lubartowie - Renata Adrian-Gajda.

- Remont oddziału trwał 3 miesiące, przez ten okres oddział pracował „pełna parą”. Pomimo utrudnień, jakie odczuwali zarówno pacjenci, jak i personel, na świat w tym okresie przyszło ponad 220 noworodków - mówi p.o. dyrektora SPZOZ w Lubartowie Sylwia Domagała.

- Remont oddziału został przeprowadzony bardzo szybko. Czekaliśmy na to z niecierpliwością. Zapraszamy tutaj wszystkie panie, bo warunki są wspaniałe, opieka także - mówi Ewa Zybała - Starosta Lubartowski.

- Różnica jest kolosalna. To nie tylko przemalowanie ścian, położenie nowej podłogi czy wymiana drzwi. Oddział został dostosowany do potrzeb naszych pacjentek. Sale są dwu osobowe. To komfortowa sytuacja dla mamy po porodzie. Utworzony został także pokój laktacyjny i socjalny. Fundacja doposażyła nas również w skaner do wkłuć i nowy aparat USG - wymienia Renata Adrian-Gajda, ordynator oddziału.

K. Onyszko [IRE]