Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na zajęcia PDF Drukuj
Czwartek, 05 Wrzesień 2019 10:16

Rekrutacja PMDKW Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury zakończył się okres rekrutacji, dzięki któremu wypełniły się listy uczestników grup zajęć stałych. W związku ze zwiększeniem ilości godzin dydaktycznych w pracowni plastycznej i muzycznej pojawią się nowe grupy, do których od września prowadzone są zapisy.

W pracowni plastycznej nowe grupy poprowadzą dotychczasowi nauczyciele (Edyta Weremczuk, Izabella Dybała), a do grona muzyków prowadzących zajęcia z dziećmi i młodzieżą w pracowni muzycznej dołączy Mateusz Obroślak - wokalista i flecista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Współpracował z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego, a także z Uczelnianym Chórem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie jest solistą w lubelskim chórze gospel "Heaven Up" i  nauczycielem śpiewu w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st., a w rodzinnym Kocku prowadzi Wielopokoleniowy Zespół Artystyczny „Nadzieja”, przygotowując do koncertu chór i solistów.

W PMDK prowadzony jest także nabór do najbardziej utytułowanego zespołu teatralnego - Teatru Trupa, który prowadzi Jolanta Tomasiewicz. Po sukcesach monodramu Kamila Żebrowskiego „Kochany Panie Ludwiku” w nowym  roku szkolnym  Trupa rozpocznie pracę nad nowym spektaklem, do którego potrzebni są aktorzy  - młodzież szkół średnich. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Teatru Trupa odbędzie się w poniedziałek 9.09.2019 r. o godz. 16.00 w PMDK.

Aby zapisać się na zajęcia do PMDK należy wypełnić wniosek oraz złożyć go razem z  podaniem do Dyrektora PMDK w sekretariacie placówki:
PMDK, ul. Szaniawskiego 64 II p., 21-100 Lubartów, tel. 81 8553786

Terminy spotkań organizacyjnych w PMDK  dla wszystkich istniejących już grup zamieszczone są pod następującym linkiem:

Rekrutacja PMDK

PMDK