Dwa nowe projekty Erasmus + w Zespole Szkół nr 2 PDF Drukuj
Wpisany przez Artur Pytka
Czwartek, 12 Wrzesień 2019 08:44
W sierpniu br. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ przyznała Zespołowi Szkół nr 2 w Lubartowie dofinansowanie na realizację dwóch projektów międzynarodowej wymiany młodzieży Erasmus+. Pierwszy projekt nosi nazwę „Encompassing cultural heritage of small European towns”, którego głównym koordynatorem jest Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie. Pozostałe kraje biorące udział w projekcie to Chorwacja, Litwa, Macedonia, Hiszpania i Niemcy.
Projekt ma na celu zainteresowanie młodych ludzi mieszkających w małych miastach kulturą ich lokalnych ojczyzn, a także kulturą środowisk szkół partnerskich, aby otworzyć ich na możliwości, które daje europejskie obywatelstwo. Jego podstawowym celem jest rozwijanie ogólnych  kompetencji uczniów: umiejętności myślenia, umiejętności społecznych i wartości, a także podkreślenie potrzeby tolerancji i wzajemnego szacunku między różnymi narodami i kulturami Europy, również w stosunku do migrantów, którzy przyjeżdżają do Europy.
Drugi projekt, który został zatwierdzony przez Narodową Agencję „Promoting Active Citizenship through Volunteering” ma na celu uświadomienie młodzieży, że świat może być lepszym miejscem jeśli zaangażujemy się w pomaganie innym ludziom. Projekt chce rozwinąć poczucie przynależności do jednej Europejskiej społeczności usuwając tym samym strach przed poznawaniem i współpracą z ludźmi pochodzącymi z innych środowisk kulturowych. Głównym koordynatorem projektu jest szkoła z Luton w Wielkiej Brytanii, a pozostałe kraje biorące udział w projekcie to Polska (Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie), Litwa i Turcja.
ZS2
Zmieniony: Czwartek, 12 Wrzesień 2019 08:50