Koncert Niepodległa Młodych i Lubartowski Bieg Niepodległości na Dziedzińcu Pałacu Sanguszków PDF Drukuj
Środa, 13 Listopad 2019 07:54

W niedzielę 10 listopada na Dziedzińcu Pałacu Sanguszków odbył się koncert z udziałem wychowanków Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie oraz Męskiej Grupy Okazjonalnej CHÓRTOWNIA pod nazwą „Niepodległa Młodych”. Podsumowaniem koncertu był recital pieśni patriotycznej w wykonaniu duetu Gabriela Bartoszek – wokal i Karol Kozak – akordeon. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Drugim ważnym wydarzeniem, które tego dnia miało miejsce był Lubartowski Bieg Niepodległości, zorganizowany przez Stowarzyszenie ALWERNIA Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Start biegu wyznaczono na godzinę 19.18 symbolizującą rok odzyskania niepodległości. Zawodnicy startujący w Biegu mieli do wyboru dwa dystanse - 5 i 10 km. Miejscem startu i mety Biegu Niepodległości był Dziedziniec Pałacu Sanguszków w Lubartowie.

Mimo ulewnego deszczu na starcie Biegu pojawiło się 170 biegaczy i 10 zawodników Nordic Walking. W biegu na 10 km najszybszym zawodnikiem był Piotr Maciejewski z Lublina uzyskując czas 37 min. 14 sek. Najlepszą kobietą na mecie była się Karolina Czarnacka z Lublina osiągając czas 45 min i 2 sek. Na dystansie 5 km wśród mężczyzn najszybszy biegaczem był Tomasz Skóra z czasem czas 18 min i 1 sek. Natomiast wśród kobiet Iwona Kuzioła uzyskując wynik 22 min. 32 sek. Spośród zawodników Nordic Walking na dystansie 5 km najlepszymi byli: Sylwester Męczyński oraz Agnieszka Karpińska. Puchary i dyplomy najlepszym zawodnikom wręczyli przedstawiciele samorządu lubartowskiego: Starosta Lubartowski – Ewa Zybała, Burmistrz Miasta Lubartów – Krzysztof Paśnik oraz Członek Zarządu Powiatu w Lubartowie – Radosław Guz.

Tegorocznej edycji Lubartowskiego Biegu Niepodległości przyświecał szczególny cel, którym było wsparcie dla Wiesława Nowaka – założyciela, prezesa i trenera klubu sportowego MKL "Nefryt" Lubartów. Wszystkie pieniądze, które zebrano podczas biegu zostaną przeznaczone na rehabilitację Pana Wiesława.

Koncert Niepodległa Młodych oraz Lubartowski Bieg Niepodległości zorganizowane zostały pod honorowym Patronatem Starosty Lubartowskiego – Ewy Zybały.

Pełne wyniki Lubartowskiego Biegu Niepodległości dostępne są na stronie internetowej www.alwernia.org.pl

K. Onyszko