50-lecie Koła Polskiego Związku Niewidomych w Lubartowie w murach Pałacu Sanguszków PDF Drukuj
Czwartek, 21 Listopad 2019 10:43

50-lecie Koła Polskiego Związku Niewidomych w Lubartowie 19 listopada br. w Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków w Lubartowie odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 50-lecia powstania Koła Polskiego Związku Niewidomych w Lubartowie. Głównym celem organizacji jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu i zawodowemu osób niewidomych i niedowidzących oraz nauka samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.

W spotkaniu udział wzięły władze Powiatu Lubartowskiego w osobach Starosty Lubartowskiego Ewy Zybały, Wicestarosty Lubartowskiego Lucjana Mileszczyka, Członka Zarządu Powiatu Radosława Guza oraz Sekretarza Powiatu Michała Roli. Wszystkich przybyłych gości w Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków przywitała Ewa Zybała - Starosta Lubartowski oraz Prezes Koła PZN w Lubartowie Anna German. Władze Powiatu oraz Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik na ręce Pani Prezes złożyli życzenia z okazji tak pięknego Jubileuszu i życzyli wszelkiej pomyślności. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali zasłużeni działacze Koła, za długoletnie zaangażowanie i pracę otrzymali podziękowania i pamiątkowe dyplomy.

Uroczystości jubileuszowe uświetniły występy wokalne w wykonaniu wychowanków Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie. Podsumowaniem występów był recital w wykonaniu duetu Gabriela Bartoszek – wokal i Karol Kozak – akordeon. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło Polskiego Związku Niewidomych w Lubartowie
i Starostwo Powiatowe w Lubartowie pod Honorowym Patronatem Starosty Lubartowskiego – Ewy Zybały.