XV Bal Karnawałowy PDF Drukuj
Wtorek, 25 Luty 2020 09:05

XV BAL KARNAWAŁOWYTrwa karnawał, więc musi być hucznie i elegancko. Właśnie tak było podczas piętnastego już Balu Karnawałowego, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Nasz Dom” i Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim. Impreza odbyła się we wnętrzach Siedliska „Gościnne Progi” w Lubartowie 21 lutego br.

Bal Karnawałowy jest coroczną imprezą organizowaną dla osób niepełnosprawnych z terenu województwa lubelskiego. Impreza jest wspaniałą okazją do zabawy, nawiązywania nowych znajomości, przełamywania barier. Wspólna zabawa powoduje otwarcie się na świat, na nowych ludzi. Tego typu inicjatywy dążą do integracji środowiska osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi.

Na Balu przewidziano wiele atrakcji. m.in. fotobudka oraz konkursy w trakcie zabawy. Ach, cóż to był za bal! Bal na 100 par! To nie żart. Z zaproszenia do udziału we wspólnej zabawie karnawałowej skorzystali niepełnosprawni z Kalinki, Krasnegostawu, Leopoldowa, Lublina, Matczyna, Krzesimowa, Świdnika, Kocka, Jam, Ostrowa Lubelskiego, Kaniego, Popkowic i Lubartowa.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Zarządu Powiatu Lubartowskiego w osobie pani Ewy Zybały - Starosty Lubartowskiego, pana Lucjana Mileszczyka - Wicestarosty i pana Radosława Guza - członka Zarządu Powiatu oraz pana Tomasza Marzędy - Przewodniczącego Rady Powiatu Lubartowskiego.

Prezes Stowarzyszenia „Nasz Dom” p. Grażyna Kosmala i dyrektor DPS w Ostrowie Lubelskim p. Tadeusz Fituch serdecznie powitali wszystkich przybyłych na bal dziękując równocześnie licznym sponsorom, dzięki wsparciu których możliwe było po raz kolejny zorganizowanie imprezy dla tak wielu niepełnosprawnych.

Uroczystego otwarcia balu dokonała pani Ewa Zybała Starosta Lubartowski. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez podopiecznych DPS w Ostrowie Lubelski i smacznym obiedzie rozpoczęła się zabawa. Do tańca przygrywał po raz kolejny Zespół 4You, a organizatorów wspierali wolontariusze z ZS w Ostrowie Lubelskim, z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Paderewski w Lublinie oraz PWS w Białej Podlaskiej.
– Najważniejsze jest to, że osoby niepełnosprawne mogą się ze sobą zintegrować. Przekazać sobie nawzajem tę dawkę miłości i radości. Pracując z takimi ludźmi widzę w nich ogromną radość , ludzie zupełnie zdrowi są bardziej zamknięci, boją się, mają więcej kompleksów, a osoby niepełnosprawne są tak otwarte. Płynie od nich niesamowity przekaz i chciałabym, żeby nasi uczniowie tego się od nich uczyli –mówi Ewa Bunia – pedagog, opiekun Koła Wolontariatu przy ZS w Ostrowie Lubelskim.
- Jak zawsze na Naszym Balu nie zabrakło dobrej muzyki z najnowszymi przebojami, wyśmienitej kuchni i suto zastawionych stołów, profesjonalnej, życzliwej obsługi i świetnej zabawy, oraz poczucia, że uczestniczymy nie tylko w bardzo fajnej imprezie, ale także w spotkaniu prawdziwych przyjaciół – podsumowuje imprezę Prezes Stowarzyszenia „Nasz Dom” Grażyna Kosmala.

Wszystko co dobre szybko jednak się kończy. Po kilku godzinach wyśmienitej zabawy przyszedł czas pożegnania.
By uczestnicy i uczestniczki mile wspominali bal, otrzymali drobne upominki – serduszka z masy solnej wykonane przez mieszkańców DPS w Ostrowie Lubelskim .

Do zobaczenia za rok !

Marzanna Choduń