Szanowni Konsumenci.
Uprzejmie informujemy, że dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów planowany na dzień 17 sierpnia 2020 r. został odwołany.
Za utrudnienia przepraszamy.
Mieszkańcy powiatu niosą pomoc dla służb i instytucji PDF Drukuj
Piątek, 10 Kwiecień 2020 10:15

Mieszkańcy powiatu niosą pomoc dla służb i instytucjiCoraz więcej osób prywatnych i instytucji angażuje się w pomoc dla osób najbardziej narażonych na zachorowanie na COVID-19. Zgłaszają się one do Starostwa Powiatowego w Lubartowie dostarczając środki ochrony osobistej. Wśród rzeczy, które są pozostawiane w Starostwie do dalszej dystrybucji można znaleźć m.in ręcznie szyte maseczki przez panie zrzeszone w grupie lokalnej „Lubartów i okolice szyją maseczki” działającej pod patronatem ogólnopolskiej akcji „Polskie krawcowe szyją maseczki”, a także przyłbice ochronne wykonane przez chcącego pozostać anonimowym lokalnego przedsiębiorcę.

Środki te w ubiegłym tygodniu zostały rozdysponowane wśród służba i instytucji na terenie powiatu lubartowskiego. Wśród beneficjentów znalazły się: Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie, Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Jadwinowie oraz Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny.

W miarę dostarczania kolejnych środków ochrony osobistej Starostwo Powiatowe w Lubartowie będzie sukcesywnie rozdysponowywać je według zgłaszanego zapotrzebowania.

W imieniu wszystkich obdarowanych pragniemy podziękować darczyńcom za okazaną pomoc.