…Pięknie zdanych matur i zdrowych wakacji… PDF Drukuj
Piątek, 24 Kwiecień 2020 14:27

Zakończenie roku24.04.2020 r., jak co roku, dyrekcja ZS nr 2 w Lubartowie pożegnała tymi właśnie słowami abiturientów I Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Zawodowego nr 2. Jednak takiego przebiegu uroczystości nie pamiętają chyba nawet najstarsi absolwenci lubartowskiego „Chopina”. Odbyła się ona on-line z udziałem maturzystów, ich wychowawców i zaproszonych gości.

Tradycyjnie wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Anna Wójtowicz- ale tym razem ze swojego gabinetu, sprzed ekranu komputera. Absolwenci bili zalogowani do spotkania na platformie, nad pracą której czuwał nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych, pan Jakub Duba. Po małym podsumowaniu nauki w ostatnich 3 lub 4 latach i kilku ciepłych słowach skierowanych do tegorocznych maturzystów pani dyrektor oddała głos pani Staroście Ewie Zybale. Następnie zabrały głos: w imieniu maturzystów Karolina Pszczoła (III D), w imieniu wychowawców pani Sylwia Kubik- wychowawca kl. IV T oraz Martyna Tomasiak, jako przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy życzyli uczestniczącym on-line absolwentom połamania piór na maturze i spokojnych i zdrowych wakacji. Następnie przyszedł czas na dyplomy, nagrody i podziękowania. W tej części pan dyrektor Zbigniew Sajda wyliczył największe sukcesy szkoły i pogratulował osiągnięć uczniom klas maturalnych. Następnie wymienił nazwiska uczniów nagrodzonych upominkami książkowymi od Rady Rodziców za osiągnięcia w nauce (21 świadectw z wyróżnieniem), 100% frekwencję, za sukcesy w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych. Nagrodzono również uczniów za kreowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym poprzez udział w wydarzeniach artystycznych, pracę w Samorządzie Szkolnym, radiowęźle, poczcie sztandarowym oraz w Szkolnym Klubie Wolontariusza. Oczywiście symboliczne wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Dyplomy, podziękowania i nagrody książkowe fizycznie czekają na uczniów w szkole. Będą one odebrane osobiście, jak tylko będzie to możliwe.

W czasie uroczystości dało się wyczuć wirtualną obecność tegorocznych maturzystów. Nie tylko patrząc na licznik zalogowanych, ale prowadzący po prostu wiedzieli, że ich uczniowie chcą w tym momencie być razem. Ostatni raz w Swojej szkole. Na zakończenie uczestnicy, jak zwykle, obejrzeli część artystyczną. Tym razem był to krótki, ale jak wiele znaczący, teledysk o tematyce wakacyjnej, zaaranżowany przez pana Dariusza Lipskiego- nauczyciela informatycznych przedmiotów zawodowych. Wkrótce na portalach społecznościowych szkoły będzie udostępniony materiał filmowy z dzisiejszej uroczystości.

Abiturientom jeszcze raz życzymy powodzenia i cytując słowa piosenki z teledysku stwierdzamy, że na pewno: „…znów będą wakacje…”

ZS2