Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie wznawia zajęcia PDF Drukuj
Wtorek, 19 Maj 2020 12:49

PMDK w Lubartowie - powrót po przerwieInformujemy, że od 18 maja 2020 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej umożliwiło wznowienie edukacji w placówkach wychowania pozaszkolnego, a więc także w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie, w którym od 25 marca prowadzona była z wychowankami edukacja na odległość. Wznowione zajęcia odbywać się w nowej siedzibie PMDK przy ul. Słowackiego 7 i realizowane będą zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i MEN.

Nie są one łatwe do spełnienia, ale PMDK dołoży wszelkich starań, aby wszyscy chętni wychowankowie mogli skorzystać z edukacji w PMDK. Zgodnie z nowo wprowadzonymi przepisami, w zajęciach mogą wziąć udział tylko wychowankowie, którzy są zdrowi, nie wykazują objawów żadnej choroby oraz złożą wypełnione ankiety wstępnej kwalifikacji (dostępne na stronie www.mdk.lubartow.pl oraz przy wejściu do budynku w dniu zajęć). Ponadto wychowankowie zostaną poproszeni o dezynfekcję rąk, używanie masek ochronnych oraz zostanie im zmierzona temperatura przez pracowników PMDK. Na każdą osobą przebywającą w budynku przypada 4m², liczba wychowanków przebywających w jednorazowo na zajęciach zostanie dostosowana zatem do wielkości sal (do 7 osób) – nauczyciele w porozumieniu z rodzicami ustalać będą listę uczestników zajęć w danym dniu. Rozkład zajęć zajęć ułożony zostanie tak, by nie doprowadzać do gromadzenia się dzieci w holu i na korytarzach placówki. W związku z tym, rodzice/opiekunowie prawni wychowanków niestety nie mogą wejść do siedziby PMDK.

Pierwsze zajęcia z wychowankami PMDK będą związane z poznawaniem nowej siedziby i zasad korzystania z niej. Planowane są także projekcje nagrań z występów oraz filmów pracowni Kino Bambino. Ze względu na konieczność przygotowania wychowanków do udziału w zajęciach, odbywać się będą one po telefonicznym ustaleniu przez nauczycieli terminów i warunków spotkań z grupami (prosimy o cierpliwość, w ciągu najbliższych dni nauczyciele skontaktują się ze wszystkimi 662 wychowankami).

Szczegółowe informacje oraz ankieta dla wychowanków na stronie internetowej PMDK:

Autor Urszula Bednarczyk
PIK PMDK