Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie PDF Drukuj
Wtorek, 16 Czerwiec 2020 13:50

finał konkursu - ZS nr 2 w LubartowieTrzej pierwszoklasiści z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie, Jakub Budzyński i Paweł Urban z klasy 1B oraz Mateusz Tomala z klasy 1M, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Niesamowita Maszyna”, organizowanym przez Politechnikę Białostocką. Zakwalifikowali się oni do finału, który ze względu na sytuację epidemiczną, odbył się on-line na początku czerwca tego roku.

 

 

Finał zaczął się od próbnego połączenia z organizatorami i komisją konkursu. Następnie odbyły się indywidualne rozmowy z poszczególnymi grupami za pomocą komunikatora i prezentacja działania maszyny.

Uczniowie z „Chopina” wypadli bardzo dobrze. Interesujące opowiadanie Mateusza Tomali o działaniu maszyny, a także opis zachodzącej w maszynie reakcji chemicznej w wykonaniu Jakuba Budzyńskiego, wywarły na komisji pozytywne wrażenie. Następnie młodzież udzielała odpowiedzi na pytania komisji, która wyraziła swój podziw dla ich pomysłowości i zaangażowania w projekt.

Po tej ciekawej wymianie zdań Paweł Urban zainicjował działanie maszyny. Komisji konkursowej spodobała się końcowa reakcja, wywołująca wybuch wulkanu.

O ustalonej godzinie odbyło się odczytanie wyników konkursu. Uczniowie z Lubartowa otrzymali szczególne wyróżnienie i usłyszeli wiele ciepłych słów od wykładowców Politechniki Białostockiej. Pomocą i wsparciem podczas projektowania maszyny, zakupu materiałów, jej budowy i działania oraz prezentacji online służyły nauczycielki przedmiotów ścisłych z ZS nr 2 w Lubartowie– Beata Kućmińska-Trepka, Krystyna Urban, Małgorzata Wolińska.

Udział w konkursie, prace przy planowaniu poszczególnych etapów działania maszyny, jej budowa i związane z tym najróżniejsze sytuacje, czasami bardzo śmieszne, pozwolił młodym konstruktorom z I LO w Lubartowie poszerzyć swoje horyzonty, poznać samych siebie, swoją determinację, doskonalić umiejętności organizacyjne, pracy w grupie i wzajemnej współpracy w dążeniu do celu.

Pełną relację z konkursu można przeczytać tutaj:
https://pb.edu.pl/niesamowitamaszyna/2020/06/02/konkurs-niesamowita-maszyna-rozstrzygniety-znamy-zwyciezcow/

Film z działania maszyny:
https://www.youtube.com/watch?v=GUQsKFrRoDg&t=6s

 

 

Kuba Budzyński (Ib)

 

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie