Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Lubartowie PDF Drukuj
Czwartek, 16 Lipiec 2020 11:01

Spotkanie samorządowców w Pałacu SanguszkówW Starostwie Powiatowym w Lubartowie, w środę 15 lipca br., na zaproszenie pani Ewy Zybały Starosty Lubartowskiego, odbyło się spotkanie przedstawicieli lokalnych samorządów i podległych im jednostek. Udział w nim wzięli, oprócz pani starosty, pan Lucjan Mileszczyk wicestarosta, pan Jarosław Budka członek zarządu, pan Michał Rola sekretarz powiatu, pan Krzysztof Paśnik burmistrz miasta Lubartów, pan Tadeusz Małyska z-ca burmistrza miasta Lubartowa, pan Paweł Woźniak wójt gminy Serniki, pan Jerzy Piekarczyk kierownik Wydziału Spraw Społecznych oraz pani Iwana Maj dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

W trakcie spotkania poruszano temat m.in. promocji odpowiedzialnego rodzicielstwa, pieczy zastępczej, ochrony tradycji i kultury lokalnej oraz wsparcia dla rozwoju turystyki, rekreacji, a także wspólnych działań na rzecz kreowania pozytywnego wizerunku gmin i powiatu lubartowskiego. Gościem spotkania był pan Joszko Broda - artysta, animator kultury, społecznik, który wraz z małżonką Deborą, przedstawił zebranym wizję działań na rzecz ochrony i promocji spuścizny kultury tradycyjnej i ludowej. Dostosowania form jej przekazu do wymagań współczesnych odbiorców, organizacji warsztatów autorskich, możliwości włączenia środowisk kultury i sztuki w promocję ziemi lubartowskiej oraz kampanię wsparcia rodzicielstwa, pieczy zastępczej oraz rodziny wielopokoleniowej.