Próbna matura PDF Drukuj
Wpisany przez Krzysztof Onyszko
Środa, 23 Listopad 2011 10:14

Uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Lubartowski przystąpili do próbnych egzaminów maturalnych. Informację o tym, jak wyglądała próbna matura otrzymaliśmy od Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim. Do egzaminu uczniowie podeszli poważnie, ale i z odrobiną humoru. Nauczycielom podarowali "pomocnik nauczyciela" w postaci wałka do ciasta. To tak na wypadek, gdyby któryś z uczniów chciał korzystać z niedozwolonych na egzaminie "pomocy naukowych".

Tuż przed godziną 9, przed małą salą gimnastyczną naszej szkoły zebrali się wszyscy uczniowie klas maturalnych, by zmierzyć się z arkuszem egzaminacyjnym z języka polskiego. I choć to tylko próba sił, wszyscy podeszli do tego wyzwania profesjonalnie i poważnie. Tak jak na egzaminie majowym, było losowanie kolejności wchodzenia na salę, sprawdzenie zgodności numerów pesel, a później pełna koncentracja i mozolna praca. W ciągu 170 minut egzaminu abiturienci mieli rozwiązać test czytania ze zrozumieniem oraz napisać tekst własny na jeden, wybrany temat. Egzamin przebiegł sprawnie i bez zakłóceń. A „pomocnik nauczyciela” ( prezent od klasy II L), który pojawił się na sali egzaminacyjnej, okazał się bezużyteczny. Teraz pozostaje cierpliwie czekać na wyniki i wyciągnąć z nich należyte wnioski.  Przed uczniami jeszcze próbny egzamin z matematyki i języka obcego nowożytnego.   Wszystkim uczniom klas maturalnych życzymy powodzenia.

Tekst i foto: ZS w Ostrowie Lubelskim