„Radio Hello” zabrzmi w Lubartowie PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Kołodyńska - Czarnecka
Czwartek, 21 Lipiec 2011 11:22

To już pewne, że tegoroczne Dożynki Powiatowe odbędą się 11 września na dziedzińcu pałacu Sanguszków w Lubartowie. Na tę imprezę Starostwo Powiatowe zaprosiło zespół Enej.

Wielkimi krokami zbliża się czas imprez dożynkowych. Te najważniejsze, o randze powiatowej odbędą się w drugą niedzielę września. Ich organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Lubartowie. Dożynki tradycyjnie już rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą w Bazylice Św. Anny w Lubartowie. Impreza będzie miała ludową oprawę. Nie zabraknie prezentacji wieńców z wszystkich gmin i występów zespołów ludowych. Klimat ludowy będzie królował tylko do wieczora. Później, przewidziano festyn dla całych rodzin. Gwiazdą dożynek powiatowych będzie zespół Enej. – Staramy się na każdą z imprez zapraszać gwiazdę, wykonującą inny rodzaj muzyki. Na Biesiadzie Czerwcowej zagrał zespół Raz Dwa Trzy. Teraz swoją propozycję kierujemy bardziej do ludzi młodych, którzy znają Enej z programów telewizyjnych – wyjaśnia Starosta Lubartowski Fryderyk Puła. Zwycięzca muzycznego show „Must be the music” po raz pierwszy zagra na lubartowskiej scenie.
Organizatorem Dożynek Powiatowych jest Starostwo Powiatowe w Lubartowie.