Doroczne Święto Plonów już niebawem PDF Drukuj
Piątek, 04 Sierpień 2017 07:20

Przełom lipca i sierpnia to pracowity czas dla rolników. Przemierzając drogi naszego powiatu czujemy już zapach koszonego zboża, a widok maszyn pracujących na polach nie dziwi o żadnej porze dnia. Pogoda w tym roku jest bardzo zmienna, tym bardziej więc rolnicy korzystają z każdego dnia.

Po okresie żniw przychodzi pora na dziękczynienie za zebrane z pól, sadów i ogrodów plony. Przychodzi czas tradycyjnych dożynek… W tym roku uroczystości dożynkowe odbędą się w ostatnią niedzielę wakacji – 27 sierpnia. Rozpocznie je - odprawiona w Bazylice Św. Anny w Lubartowie – uroczysta msza święta w intencji wszystkich pracujących na roli i związanych zawodowo z pracą w rolnictwie. Po części „kościelnej” delegacje gminne z wieńcami dożynkowymi przejdą w barwnym korowodzie na Dziedziniec Pałacu Sanguszków w Lubartowie. Tutaj – wzorem ostatnich lat – będą miały miejsce dalsze uroczystości dożynkowe, które rozpoczną się przekazaniem chleba przez starostów dożynkowych na ręce włodarzy powiatu a następnie tradycyjnym jego dzieleniem wśród wszystkich gości zgromadzonych na placu. W trakcie uroczystości dożynkowych wyróżnieni zostaną najlepsi rolnicy z gmin naszego powiatu, a na scenie zaprezentują się zespoły ludowe. Na dziedzińcu swoje stoiska prezentować będą twórcy ludowi, rękodzielnicy, artyści. Liczne atrakcje czekają zarówno na dzieci jak i dorosłych. Od godziny 18 zaplanowany jest blok koncertów. Rozpocznie go występ lokalny zespołu NEWS, zaraz po nim wystąpi rockowy zespół DELUXE.
Na zakończenie wystąpi gwiazda tego wieczoru zespół LEMON.