Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Dożynki tuż tuż… poznajmy tegorocznych starostów PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zygiel   
Czwartek, 24 Sierpień 2017 11:33

Już w najbliższą niedzielę – 27 sierpnia - zapraszamy na tegoroczne Dożynki Powiatu Lubartowskiego. Uroczystości dożynkowe rozpocznie msza św. w intencji rolników i ich codziennego trudu odprawiona w Bazylice św. Anny w Lubartowie. Po zakończonej mszy św. barwny korowód przejdzie na Dziedziniec Pałacu Sanguszków, gdzie rozpocznie się ceremoniał dożynkowy.

Tam, najważniejszymi gośćmi będą oczywiście rolnicy z naszego powiatu, a wśród nich starostowie dożynkowi, którzy przekażą symboliczny bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbiorów władzom powiatu: Staroście Lubartowskiemu - Fryderykowi Pule i Przewodniczącemu Rady Powiatu w Lubartowie - Henrykowi Zdunkowi. Starostów dożynek wybiera się spośród rolników i mieszkańców wsi cieszących się największym autorytetem w swoim środowisku.

Starostami tegorocznych Dożynek Powiatu Lubartowskiego będą Państwo Małgorzata i Leszek Gałązka, młodzi rolnicy z Krępy w gminie Jeziorzany, którzy od 1998 roku wspólnie prowadzą gospodarstwo specjalizujące się w hodowli trzody chlewnej rasy wielkiej białej polskiej w cyklu zamkniętym. Roczna produkcja sięga 300 sztuk tuczników. Odbiorcą trzody są Zakłady Mięsne „Łmeat Łuków” S.A. W gospodarstwie prowadzona jest także uprawa zbóż na potrzeby stada. Na niemal 20 hektarach gruntów uprawia się głównie pszenicę, jęczmień i pszenżyto. Prowadzona jest również uprawa owoców miękkich – truskawek i malin. Gospodarstwo państwa Gałązków wyposażone jest w pełny park maszynowy. Państwo Gałązka oprócz pracy w gospodarstwie, znajdują także czas na działalność społeczną na rzecz swojej miejscowości i gminy. Pani Małgorzata jest radną Rady Gminy Jeziorzany, natomiast pan Leszek jest prezesem OSP w Krępie. Wcześniej przez wiele lat był sołtysem w swojej miejscowości. Państwo Gałązka wspierają również działalność Zespołu Śpiewaczego z Krępy, włączając się w organizację Przeglądu Pieśni Wielkopostnych.

Dumni z naszych tegorocznych starostów dożynkowych zaprezentujemy na scenie również Wzorowych Rolników wyłonionych z każdej gminy naszego powiatu, wybierzemy najlepszy wieniec dożynkowy, ale korzystając z Waszej obecności zaprezentujemy jeszcze innych nagrodzonych i wyróżnionych.

Po godzinie 15-stej rozpocznie się część artystyczna, w której zaplanowano występy ludowych zespołów śpiewaczych z gmin naszego powiatu, kilka koncertów oraz konkursy. Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół LEMON.

Do zobaczenia w niedzielę!

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie