Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Poznajmy Starostów Dożynek Powiatu Lubartowskiego PDF Drukuj
Wtorek, 21 Sierpień 2018 12:24

Dożynki 2018W najbliższą niedzielę - 26 sierpnia - zapraszamy na Dożynki Powiatu Lubartowskiego. Uroczystości dożynkowe tradycyjnie rozpoczną się mszą św. dziękczynną odprawioną w Bazylice Św. Anny w Lubartowie w intencji rolników. Po mszy św. barwny korowód przejdzie na Dziedziniec Pałacu Sanguszków, gdzie rozpocznie się ceremoniał dożynkowy.

 

 

 

Wśród najważniejszych gości każdych dożynek są oczywiście rolnicy, których w tym roku reprezentować będą Starostowie Dożynek Powiatowych - Państwo Bożena i Sławomir Fiutka. W tradycyjnym ceremoniale dożynkowym Starostowie przekażą symboliczny bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbiorów władzom Powiatu: Staroście Lubartowskiemu -Fryderykowi Pule i Przewodniczącemu Rady Powiatu w Lubartowie - Henrykowi Zdunkowi.

Starostowie Dożynek Powiatu Lubartowskiego to właściciele gospodarstwa ekologicznego „U Pana Sowa” z Brzostówki w Gminie Serniki. Swoje gospodarstwo prowadzą od 1990 roku, a od roku 1999 roku specjalizują się w produkcji ekologicznej. Głównym kierunkiem jest ekologiczna uprawa pełnej palety warzyw (m.in. ziemniaki, marchew, buraki ćwikłowe, cebula, kapusta, dynia, seler, por, czosnek, czarna rzepa, jarmuż, koper włoski), a także owoców miękkich (tj. malina, truskawka, jagoda kamczacka). Państwo Bożena i Sławomir systematycznie starają się o pozyskanie wsparcia finansowego z funduszy Unii Europejskiej, dzięki czemu ich gospodarstwo jest wyposażone w niezbędne maszyny potrzebne do uprawy, ochrony i pielęgnacji plantacji, zgodnie z przyjętym kierunkiem prowadzonej działalności. W 2007 roku Państwo Fiutka wraz z czterema innymi rolnikami założyli Grupę Producencką Brzost-Eko Sp. z o.o., którego Prezesem jest Pan Sławomir. Państwo Bożena i Sławomir Fiutka byli wielokrotnie honorowani i nagradzani za swój wkład w rozwój rolnictwa ekologicznego i pracę na rzecz rozwoju rolnictwa Powiatu Lubartowskiego. Największym uhonorowaniem ich pracy było pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze ekologiczne gospodarstwo towarowe w województwie Lubelskim oraz trzecie miejsce w konkursie ogólnopolskim. Pan Sławomir dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w ramach organizowanych przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli wizytacjach ich gospodarstwa. Przyjeżdżają nie tylko rolnicy z kraju czy zagranicy, ale również pracownicy innych ośrodków ODR czy Ministerstwa Rolnictwa.

 

K. Onyszko [IRE]

 

 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie