Starosta Lubartowski Jan Sławecki oraz Burmistrz Miasta Kock Tomasz Futera, serdecznie zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne, które odbędą się w najbliższą niedzielę 1 września 2024 r. w Kocku.

Dnia 29 sierpnia 2024 r. na Sali Rycerskiej w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbyło się spotkanie edukacyjne w ramach projektu pn. Doradztwo klimatyczne – działania Powiatu Lubartowskiego na rzecz neutralności klimatycznej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. tkanie edukacyjne w ramach projektu pn. Doradztwo klimatyczne – działania Powiatu Lubartowskiego na rzecz neutralności klimatycznej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

We wtorek, 27 sierpnia w gabinecie starosty Jana Sławeckiego odbyło się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli gmin uczestniczących w projekcie „Rozświetlamy Polskę”. Podczas jego trwania zebrani rozmawiali o możliwości pozyskania dodatkowych środków finansowych dla jednostek samorządu terytorialnego. Wysokość premii którą można pozyskać to nawet 10% od całościowej kwoty inwestycji realizowanej w ramach w/w projektu.

27 sierpnia 2024 roku starosta Jan Sławecki, w obecności osób reprezentujących Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie, podpisał porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju systemu doradztwa zawodowego w schemacie międzysektorowym.

Doradcy klimatyczni serdecznie zapraszają mieszkańców Powiatu Lubartowskiego oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie edukacyjne w ramach projektu pn. Doradztwo klimatyczne – działania Powiatu Lubartowskiego na rzecz neutralności klimatycznej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, 29 sierpnia 2024 r. w Sali Rycerskiej w Starostwie Powiatowym w Lubartowie o godz. 10.00