IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia przed burzami dla powiatu lubartowskiego. Termin obowiązywania: od godz. 12:00 do godz. 20:00 dnia 12.06.2026 r. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć: opady deszczu od 15 do 20 mm, punktowo 30 mm, porywy wiatru do 65 km/h, lokalnie możliwy grad. Apelujemy o zachowanie ostrożności, zabezpieczenie przedmiotów na posesjach oraz śledzenie bieżących komunikatów pogodowych.

Po odebraniu umowy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie Powiat Lubartowski niezwłocznie przystępuje do działań związanych z realizacją inwestycji. Partnerem projektu jest Miasto Lubartów.

W środę, 10 czerwca odbyło się spotkanie robocze, w którym z ramienia Powiatu uczestniczył Starosta Lubartowski Jan Sławecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kardasz oraz Członek Zarządu Sebastian Wysok, Miasto Lubartów reprezentował Burmistrz Krzysztof Paśnik. Omówione zostały zadania do niezwłocznego wykonania.

W celu sprawnego przeprowadzenia inwestycji decyzją Zarządu Powiatu została już powołana komisja przetargowa, która rozpoczęła przygotowania do postępowań związanych z realizacją zadania.

Przypomnijmy, że projekt zakłada kompleksową rewitalizację budynku, jego adaptację na potrzeby działalności społecznej i senioralnej, utworzenie sali widowiskowej oraz przestrzeni do spotkań i aktywizacji mieszkańców.

Powstające centrum będzie służyło przede wszystkim seniorom z Lubartowa i całego powiatu lubartowskiego, zapewniając nowoczesną przestrzeń do integracji, aktywności społecznej, kulturalnej i edukacyjnej. Realizacja projektu przyczyni się do poprawy jakości życia osób starszych oraz zwiększenia dostępności usług społecznych.

Wartość projektu: 13 387 194,35 zł, w tym 11 330 203,19 zł dofinansowania ze środków Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021–2027.

Zakończenie wszystkich prac zaplanowano do 31 grudnia 2027 roku.

Projekt realizowany jest w partnerstwie Powiatu Lubartowskiego z Miastem Lubartów, przy wkładzie własnym obu podmiotów 2 056 991,16 zł, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021–2027.

 

IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia przed burzami dla powiatu lubartowskiego.

Termin obowiązywania:

od godz. 19:00 dnia 10.06.2026 r.
do godz. 12:00 dnia 11.06.2026 r.

    

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm.
Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 60 km/h.

   

Apelujemy o zachowanie ostrożności, zabezpieczenie przedmiotów na posesjach oraz śledzenie bieżących komunikatów pogodowych.

 

 

9 czerwca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie umowy na realizację projektu pn. „Centrum aktywności senioralnej i realizacji usług społecznych”.

Umowę z rąk Marszałków Województwa Lubelskiego odebrali Starosta Lubartowski Jan Sławecki, Członek Zarządu Powiatu Sebastian Wysok w obecności Radnego Województwa Lubelskiego Janusza Bodziackiego.

 

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do infrastruktury spełniającej oczekiwania społeczności lokalnej, w szczególności seniorów. Powstanie nowoczesne, wielofunkcyjne centrum, które stanie się miejscem integracji mieszkańców obszaru rewitalizacji.

W ramach projektu zaplanowano m.in.:

  • kompleksową rewitalizację istniejącego budynku,
  • adaptację pomieszczeń na potrzeby działalności społecznej i senioralnej,
  • stworzenie sali widowiskowej oraz przestrzeni spotkań,
  • zakup niezbędnego wyposażenia do aktywizacji mieszkańców.

  

Całkowita wartość projektu: 13 387 194,35 zł

w tym:

  • dofinansowanie ze środków Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021–2027: 11 330 203,19 zł,
  • wkład własny Powiatu oraz Miasta Lubartów: 2 056 991,16 zł.

  

Termin realizacji: 01.12.2025 r. – 31.12.2027 r.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Miastem Lubartów w ramach Działania 11.1 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich (typ projektu 1) Priorytetu XI Rozwój zrównoważony terytorialnie programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

 

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza na wystawę czasową „Tam, gdzie linia staje się opowieścią… Witold Chomicz (1910–1984)”, prezentowaną od 13 czerwca do 30 listopada 2026 r.

Ekspozycja poświęcona jest twórczości wybitnego grafika, malarza i profesora krakowskiej ASP. Zwiedzający będą mogli zobaczyć obrazy, grafiki, projekty książek, ekslibrisy oraz elementy wyposażenia pracowni artysty.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 15.00 na dziedzińcu pałacowym.

Wstęp wolny!

Wystawa prowadzi przez pięć tematycznych obszarów: autoportret, warsztat, inspiracje, atelier i działalność dydaktyczną, ukazując nie tylko dzieła Witolda Chomicza, ale także jego proces twórczy i pasję do rzemiosła artystycznego.

Wystawie towarzyszyć będą oprowadzania kuratorskie oraz warsztaty dla dzieci.

 

Serdecznie zapraszamy do Kozłówki!