24 kwietnia w lubartowskim szpitalu dyrektor Artur Szczupakowski uroczyście ogłosił otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W otwarciu uczestniczyli wiceminister zdrowia Marek Kos, starosta Tomasz Marzęda, wicestarosta Jacek Pożarowszczyk, członkowie zarządu Lucjan Mileszczyk i Ryszard Wójcik, skarbnik Elżbieta Remiszewska, samorządowcy i przedstawiciele służb z terenu powiatu lubartowskiego.

Wartość inwestycji to ponad 15 milionów złotych. Za tę kwotę wybudowano SOR wraz z infrastrukturą techniczną, zakupiono sprzęt medyczny oraz powstało lądowisko dla helikopterów LPR.

Szpitalny oddział ratunkowy to miejsce, w którym ratuje się życie i nagle zagrożone zdrowie człowieka. Pomoc w SOR obejmuje świadczenia, które wymagają szybkiej diagnostyki i leczenia. Ale lekarz SOR kieruje wyłącznie na badania i konsultacje niezbędne ze względu na stan nagłego zagrożenia życia lub zdrowia. W razie potrzeby kieruje pacjenta na leczenie szpitalne lub zapewnia transport do innej specjalistycznej placówki. SOR nie zastępuje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej.

ostrzezenie meteo

Z okazji Jubileuszu 25-lecia Powiatu Lubartowskiego pracownicy starostwa odebrali pamiątkowe medale i podziękowania z rąk członków zarządu: starosty Tomasz Marzędy i Lucjana Mileszczyka.