- Szczegóły
W niedzielę, 24 maja na placu przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.
Wydarzenie rozpoczęła msza święta w Bazylice św. Anny, po której odbył się uroczysty apel z udziałem strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubartowskiego.
W obchodach uczestniczył Wicestarosta Lubartowski Fryderyk Puła.
Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, awanse i wyróżnienia dla strażaków, dziękując im za codzienną służbę, poświęcenie i gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom naszego powiatu.
Odznaczenia:
- Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej otrzymali:
dh Krzysztof Pękala, st. ogn. w st. spocz. Witold Fiutka
- Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej otrzymali:
kpt. Andrzej Jurek, asp. Michał Jezior, st. ogn. Janusz Ogrodowski, dh Krzysztof Karpiński, dh Jacek Ebert, dh Artur Malinowski
- Odznakę św. Floriana za Zasługi dla Społeczności Lokalnej otrzymali:
dh Fryderyk Puła, dh Stanisław Bochyński, dh Grzegorz Poznański, dh Ryszard Falkowicz, dh Marek Kowalski
- Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP otrzymał:
dh Fryderyk Puła
- Honorowy Medal im. Bolesława Chomicza otrzymał:
dh Marian Karpiński
- Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:
mł. bryg. w st. spocz. Wojciech Ślifirczyk, mł. kpt. Arkadiusz Czernik
- Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:
Piotr Musiał, mł. insp. Tomasz Dejer, dh Tomasz Wiśniewski, dh Marian Strojek
- Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:
dh Katarzyna Pietrzak, dh Kinga Urbańska, st. kpt. Piotr Tomasiak, mł. kpt. Krzysztof Jaszczuk
- Złotą Odznakę Za Zasługi dla Pożarnictwa Województwa Lubelskiego otrzymał:
dh Jan Zygmunt Smyk
- Brązową Odznakę Za Zasługi dla Pożarnictwa Województwa Lubelskiego otrzymał:
dh Michał Rola
Awanse:
- Na starszego kapitana otrzymał:
kapitan Piotr Tomasiak
- Na stopień starszego strażaka otrzymał:
strażak Jakub Augustyniak
List gratulacyjny z okazji 70 rocznicy urodzin Weteranów Pożarnictwa otrzymali:
Mieczysław Matyjaszczyk oraz Stanisław Romanek
Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym i awansowanym!
Error
- Szczegóły
W związku z Kapucyńskim Piknikiem Motocyklowym oraz obchodami Powiatowego Dnia Strażaka informujemy, że parking pod Starostwem będzie zamknięty:
- od piątku, 22 maja, od godz. 20:00,
- do niedzieli, 24 maja, do godz. 21:00.
Prosimy o niepozostawianie pojazdów na parkingu w wyznaczonym terminie.
Dziękujemy za wyrozumiałość oraz serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tych wydarzeniach!

- Szczegóły
Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 28–31 maja 2026 r. na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia dzikich lisów przeciwko wściekliźnie.
Szczepionka będzie zrzucana z samolotów oraz wykładana ręcznie przez pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.
Każda dawka szczepionki to blister z płynem zatopiony w przynęcie o brązowo-zielonym kolorze.
Zasady bezpieczeństwa:
- Nie wolno dotykać szczepionki.
- W przypadku kontaktu szczepionki z ustami, oczami, nosem lub skaleczoną skórą należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
- Części ciała, które miały kontakt ze szczepionką, należy dokładnie umyć wodą z mydłem.
- Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić lekarzowi weterynarii.
Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki prosimy nie wypuszczać psów i kotów luzem, aby nie miały dostępu do przynęt ze szczepionką.

- Szczegóły
Serdecznie zapraszamy na Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, które odbędą się w nowym terminie – 24 maja 2026 r. w Lubartowie.
Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Bazylice św. Anny o godz. 10:30, po której uczestnicy przejdą na plac przed Pałacem Sanguszków, gdzie o godz. 11:45 odbędzie się dalsza część obchodów.
W programie przewidziano m.in. wręczenie odznaczeń oraz wyróżnień.
Obchody będą okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich służbę, odwagę oraz codzienne zaangażowanie w ratowanie życia i mienia.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu do wspólnego udziału w tym wydarzeniu.

- Szczegóły
W sobotę, 23 maja 2026 r. w Lubartowie odbędzie się XVII Kapucyński Piknik Motocyklowy – wydarzenie integrujące środowisko motocyklistów, mieszkańców oraz wszystkich, którzy chcą połączyć dobrą zabawę z pomaganiem. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Jedziemy dla Krzysia”, a dochód z cegiełek wjazdowych zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia chłopca.
Powiat Lubartowski wsparł organizację wydarzenia poprzez udzielenie dofinansowania, a także objął piknik Honorowym Patronatem Starosty Lubartowskiego.
Miejsce wydarzenia: Plac przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie, ul. Słowackiego 8
Wjazd – cegiełka dla Krzysia: 20 zł
W programie przewidziano m.in.:
- paradę motocyklową ulicami Lubartowa,
- wystawę motocykli klasycznych,
- koncert wychowanków PMDK,
- strefę bezpieczeństwa i pokazy edukacyjne,
- atrakcje sportowe i rodzinne,
- gorący posiłek dla uczestników.
Harmonogram wydarzenia:
14:00 – Zbiórka motocykli i otwarcie wystawy klasyków,
15:30 – Start parady motocyklowej,
16:15 – Msza Święta w intencji motocyklistów,
17:00 – Koncert wychowanków PMDK i dalsza część pikniku.
Zapraszamy mieszkańców powiatu lubartowskiego oraz wszystkich miłośników jednośladów do udziału w wydarzeniu i wspólnego wsparcia szczytnego celu.

Strona 5 z 315




























































