ogłoszenie
Załączniki:
PlikRozmiarUtworzono
Pobierz plik (zalecenia dla hodowców.pdf)zalecenia dla hodowców.pdf1849 kB2020-11-27 14:00

Informacja MZ
Załączniki:
PlikRozmiarUtworzono
Pobierz plik (MZ do UW_informacja o programie Domowej Opieki Medycznej-1.pdf)MZ do UW_informacja o programie Domowej Opieki Medycznej-1.pdf119 kB2020-11-30 10:12

Wsparcie dla seniorów

W ramach pierwszego etapu działań na rzecz wsparcia seniorów, te dwie instytucje, rozpoczęły cykl spotkań szkoleniowo - instruktarzowych. Stan pandemii przyśpieszył cyfryzację i wdrażanie rozwiązań zdalnych. Dotyczy to też ZUS, który w ostatnim tygodniu uruchomił nowe formy komunikacji i pomocy dla petentów. E-wizyty, video rozmowy z doradcami (w tym: dla osób przechodzących na emeryturę, dla przedsiębiorców w zakresie ulg i umorzeń płatności składek, …) oraz systemu telefonicznej rezerwacja terminu wizyt w dowolnej placówce ZUS na terenie całego kraju (bez rejonizacji). Te usługi (ich wdrożenie) zostały upublicznione właśnie u nas.

 

 

Nasz ostrowski DPS został wybrany by pomóc podopiecznym i personelowi w korzystaniu z usług cyfrowych ZUS. Osoby starsze, ale też osoby niepełnosprawne, mają czasem problem z korzystania z nowych form komunikacji (a równocześnie ze względu na stan pandemii nie mogą lub boją się wyjść do placówki stacjonarnej). Dzięki nowym usługom ZUS będą mogły dowiedzieć się o przysługującym im świadczeniom i łatwiej załatwić sprawy.

 

Ze względu na sytuację covidową spotkania te musiały się odbyć w ograniczonej formie i poza placówka DPS.

 

 

 

 

ostrzeżenie

Zjawisko/stopień zagrożenia: Opady marznące/ 1
Ważność: od godz. 02:00 dnia 27.11.2020 do godz. 09:00 dnia 27.11.2020
Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 85%
Uwagi: Brak
Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Agnieszka Prasek

obchody Dnia Kolejarza

Firma POLREGIO - przewoźnik kolejowy, który m.in. realizuje przewóz osób na trasie kolejowej nr 30 ( Lublin - Lubartów -Parczew) włączył się aktywnie do „Społecznej akcji pomocowej polskich przedsiębiorców na rzecz seniorów, pacjentów i mieszkańców w dobie pandemii”. W ramach akcji Artur Martyniuk Prezes Zarządu, w imieniu firmy, przekazał do Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim w koce, pościel, środki biobójcze i odkażające, a do szpitala powiatowego (SPZOZ w Lubartowie): środki biobójcze i odkażające (anty-covidowe) dla personelu, pacjentów oraz do dezynfekcji powierzchni.