Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu dla Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubartowskiego.

Projekt został zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” – działanie 4.2. „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej. Na potrzeby Społecznej Straży Rybackiej zakupiono sprzęt, który służyć będzie do monitoringu terenów podlegających ochronie oraz walki z kłusownictwem wodnym.

W ramach projektu przekazano:

1. samochód terenowy typu pick-up marki Sangyoung Muso Grand do przeprowadzania patroli;

2. umundurowanie (odzież ochronna umożliwiająca pracę w trudnym i wymagającym terenie) – zakupionych zostało 41 kompletów, w skład których wchodzą: kurtka wojskowa, bluza polar, spodnie wojskowe, kamizelka taktyczna, wodery;

3. sprzęt i wyposażenie niezbędne do walki z kłusownikami, umożliwiające przeprowadzanie patroli o różnej porze dnia i nocy oraz stały monitoring akwenów wodnych (18 latarek diodowych, 6 kamerek sportowych oraz 6 kompletów akcesoriów do kamerek, 6 lustrzanek, 18 lornetek, 5 termowizorów obserwacyjnych, monokular termowizyjny  - 5 szt, 10 fotopułapek, 6 stojaków trójnogów do ważenia, 2 drony, silnik zaburtowy, łódź wędkarska oraz przyczepa do  transportu łodzi).