Projekt nowego połączenia kolejowego

W czwartek 10 września w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim, odbyło się spotkanie informacyjne na temat koncepcji budowy połączenia kolejowego na trasie Bogdanka – Łęczna – Ostrów Lubelski – Parczew.

W zgromadzeniu udział wzięli Przemysław Czarnek poseł na Sejm RP, Jerzy Maśluch starosta parczewski, Lucjan Mileszczyk wicestarosta lubartowski oraz przedstawiciele Parczewa, Uścimowa, Ludwina, Niedźwiady oraz Ostrowa. Na podstawie mapy potencjalnego przebiegu linii kolejowej opracowanej przez Biuro Ministerstwa Infrastruktury, nowa trasa przebiegałaby przez teren gmin: Parczew, Siemień, Niedźwiada, Ostrów Lubelski, Uścimów, Ludwin, Łęczna i Puchaczów. Na powyższej trasie miałby być realizowany ruch pasażerski i towarowy.

Foto Ostrów Lubelski