Nowy dron dla Straży Pożarnej

Starosta Ewa Zybała wręczyła bryg. Tomaszowi Podkańskiemu nowy sprzęt - Dron DJI Mavic 2 ENTERPRISE DUAL + Smart Controller - który usprawni pracę strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

Ten bezzałogowy statek powietrzny wyposażony w kamerę termowizyjną, oświetlenie, głośnik i światło ostrzegawcze będzie wykorzystywany w sprawdzaniu trudno dostępnych terenów podczas akcji poszukiwawczo - ratowniczych. Dzięki wykorzystaniu drona, przeszkoleni strażacy będą mogli w szybki i łatwy sposób przeszukać teren z powietrza, dostać się do osób potrzebujących pomocy i uzyskać informację o położeniu poszukiwanych osób. Zaś w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczych pomoże straży szybko zlokalizować ognisko pożaru oraz kierunek rozprzestrzeniania się ognia.

Zakup sprzętu możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Lubartowie.