S19 Lubalin - Lubartów

Z informacji GDDKiA wynika, że wart ponad 835,6 mln zł kontrakt na budowę 23 kilometrów drogi ekspresowej, która połączy Lublin z Lubartowem, wykona Mota-Engil Central Europe. Uczestnicy przetargu na wniesienie zastrzeżeń mieli 10 dni od momentu wskazania zwycięzcy postępowania.

 

Brak odwołań oznacza, że zwycięzcą została firma Mota-Engil Central Europe. Przed podpisaniem kontraktu GDDKiA musi jeszcze poczekać na wynik standardowej kontroli, którą przeprowadza Urząd Zamówień Publicznych. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na I kwartał br., a rozpoczęcie robót na 2022 r. Wykonawca będzie miał 36 miesięcy na realizację inwestycji od momentu podpisania umowy (w tym wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji ZRID oraz na roboty drogowe, do których nie wlicza się okresu zimowego od 16 grudnia do 15 marca). Droga będzie miała dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu każda, z rezerwą na budowę trzeciego pasa.

 

W związku z tą inwestycją, prowadzone są spotkania mające na celu koordynację przyszłych działań, jednym z nich była poniedziałkowa wideokonferencja dotycząca przyszłego układu oraz własności dróg dojazdowych, z udziałem starosty Lucjana Mileszczyka.

 

Również tej inwestycji dotyczy materiał filmowy wyemitowany, na antenie TVP 3 Lublin, w programie Panorama Lubelska, w dniu 1 lutego 2021, o godz. 18.30.  https://lublin.tvp.pl/52081260/1-lutego-2021-g-1830 (informacje o S19, wraz z wypowiedzią wicestarosty, rozpoczynają się od 11 min 30 sek.).