Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubartowskiego rywalizowali w drugim etapie VIII Regionalnej Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym.

Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego. Zakres tematów opracowany został przez zespół specjalistów z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych sześciu powiatów (lubartowskiego, bialskiego, łukowskiego, parczewskiego, włodawskiego oraz ryckiego) i obejmował m. in.: koncepcje osobowości, komunikację międzyludzką, choroby i zaburzenia psychiczne, stres, cele i formy psychoterapii oraz pomoc psychologiczną.

Nagrody w postaci m.in. sprzętu elektronicznego,  ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie, wręczył członek Zarządu Powiatu Lubartowskiego Jarosław Budka. Pierwsze miejsce przypadło Adriannie Golonce, drugie Marcinowi Charlińskiemu (oboje z II LO w Lubartowie im. Piotra Firleja), trzecie zaś Michałowi Trojakowi z Zespołu Szkół w Kocku. Ponadto wszyscy uczestnicy i laureaci otrzymali upominki promocyjne Powiatu. 16 grudnia trójka laureatów weźmie udział w finale regionalnym, którego w tym roku organizatorem będzie Powiat Bialski.