Opady śniegu umożliwiły Świętemu Mikołajowi dotarcie również do Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie.

Była to dobra okazja, aby w obecności

- Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – st. bryg. Piotra Zmarza,

- Starosty Lubartowskiego – Ewy Zybały,

- Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Powiatu Lubartowskiego – Michała Roli,

przekazać naszym strażakom nowy sprzęt i wyposażenie pozyskane dzięki staraniom Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie – st. bryg. Tomasza Podkańskiego.

Lubartowscy strażacy odebrali między innymi nowy samochód kwatermistrzowski, łódź ratowniczą, ładowarkę teleskopową, kamerę termowizyjną oraz sprzęt ratowniczy i wyposażenie osobiste poprawiające warunki pracy podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Dodatkowo jako zwieńczenie akcji „Bądź bezpieczny” zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Powiatu Lubartowskiego, komenda otrzymała fantom szkoleniowy, który pozwoli jeszcze lepiej przygotować się do niesienia pomocy.