Koszykarki z „Chopina” wicemistrzyniami rejonu!

W środę, 16 marca, w ZSZ nr 2 w Rykach odbyły się mistrzostwa rejonu w koszykówce dziewcząt w ramach Licealiady. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej rywalizacji reprezentacja ZS nr 2 w Lubartowie zajęła 2 miejsce w klasyfikacji końcowej. Mistrzami rejonu zostały zawodniczki ZSO nr 1 w Puławach, które w meczu finałowym pokonały drużynę z Lubartowa tylko 3 punktami.

Skład drużyny ZS nr 2 w Lubartowie: Oliwia Podleśna IM, Alicja Mierzwińska IB, Zuzanna Małyska IH, Julia Bronisz IH, Oliwia Romanek IIG, Martyna Meksuła IIG, Natalia Marciniak IIH, Julia Sternik IIIF, Oliwia Pietrzela IIIF, opiekun: B. Sajda.

Piłkarze Ręczni z ZS nr 2 w Lubartowie „Srebrni” w Mistrzostwach Rejonu

Piłkarze ręczni z „Chopina” zajęli 2 miejsce w Mistrzostwach Rejonu w piłce ręcznej chłopców. Gratulujemy zawodnikom !!!

Kolejność końcowa:

1. III LO Puławy

2. ZS 2 Lubartów

3. ZSZ nr 2 Ryki

Reprezentacja szkoły: Paweł Janowski, Karol Białoszewski, Mateusz Korga, Maksymilian Puliński, Hubert Pydyś, Oliwier Romanek, Karol Sienkiewicz, Łukasz Skrobowski, Kacper Szaniawski, Filip Wróblewski, Dominik Mazurek, Kamil Nowicki. Opiekun drużyny był Marek Kitliński.

VIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady „Solidarność. Dwie dekady historii”.

16 marca 2022 r. w Lublinie odbył się wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki godnie reprezentowali dwaj uczniowie: Paweł Dejko z klasy III P oraz Hubert Nowakowski z klasy I P (obie klasy o profilu prawniczym).

Hubert Nowakowski zajął drugie miejsce w województwie i uzyskałby kwalifikację do etapu centralnego, gdyby nie fakt, że uczestniczył w rywalizacji „poza konkursem”. Organizatorzy olimpiady w regulaminie przewidzieli wyłącznie udział uczniów klas trzecich liceów oraz uczniów klas trzecich i czwartych ponadgimnazjalnych techników.

XVI Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

Z etapu diecezjalnego XVI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie do finału przeszła uczennica z I LO w Lubartowie Katarzyna Gajewska (kl. 1b). Zajęła ona III miejsce w Archidiecezji Lubelskiej. Finał pisemny odbędzie się 21 kwietnia 2022r., a ustny 27 kwietnia 2022r.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.