W sobotnie popołudnie, 8 czerwca w Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków po raz kolejny rozbrzmiały utwory muzyki klasycznej. Okazją do ich wysłuchania było wydarzenie z cyklu „Z klasyką przez Polskę” organizowane przez Polski Impresariat Muzyczny działający w ramach Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Celem projektu jest docieranie z programami muzycznymi na najwyższym poziomie artystycznym w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów do mniejszych miejscowości.

Podczas koncertu można było usłyszeć utwory w wykonaniu duetu Arkadiusza Krupy (obój) oraz Michała Nagy (gitara).

Starostwo Powiatowe w Lubartowie reprezentował sekretarz Janusz Bodziacki.

Dziś w Sali Rycerskiej - z inicjatywy starosty Jana Sławeckiego - odbyło się spotkanie z burmistrzami, wójtami oraz przedstawicielami gmin z terenu powiatu lubartowskiego. W jego trakcie zebrani dyskutowali na temat zakresu współpracy samorządów, formuły dożynek powiatowych oraz perspektyw rozwoju Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Powiat Lubartowskiego. Na koniec posiedzenia uczestnicy zdecydowali o potrzebie organizacji cyklicznych spotkań, które wpłyną na dalsze pogłębiania współpracy.

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu lubartowskiego do udziału w konkursie kulinarnym na „Najlepszego i największego ekopieroga lubartowskiego”.

Konkurs odbędzie się 22 czerwca na dziedzińcu starostwa w Lubartowie podczas Pikniku Ekolubartowskiego.

Zdjęcie KGW do konkursu result

Załączniki:
PlikRozmiarUtworzono
Pobierz plik (regulamin konkursu.pdf)regulamin konkursu.pdf153 kB2024-06-06 14:21
Pobierz plik (Załącznik nr 1.docx)Załącznik nr 1.docx13 kB2024-06-06 14:21
Pobierz plik (Załącznik nr 2 oświadczenie.docx)Załącznik nr 2 oświadczenie.docx12 kB2024-06-06 14:22

Ostrzeżenie. Grad deszcz burze article