Na błoniach Pałacu Sanguszków młodzież czytała książki w ramach "Jak nie czytam, jak czytam". Uczniowie z Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie oraz Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie wraz z opiekunami włączyli się w akcję promującą czytelnictwo.
Mimo licznych obowiązków wicestarosta Krzysztof Karczmarz wyszedł do młodych czytelników, aby porozmawiać o literaturze i zainteresowaniach.

Ostrzeżenie. Grad deszcz burze article

SpEdu

W sobotę, 18 maja przed Pałacem Sanguszków odbył się XV Kapucyński Piknik Motocyklowy dofinansowany przez Powiat Lubartowski. W imprezie uczestniczył wicestarosta Krzysztof Karczmarz.

Jak co roku, piknik rozpoczęła parada motocyklistów ulicami Lubartowa. Następnie na placu przed starostwem odprawiona została msza święta sprawowana przez ks. kan. Andrzeja Juźko.

Podczas pikniku wolontariusze zbierali środki na leczenie Marcela, który od urodzenia zmaga się z koślawością kolan i stóp uwarunkowaną chorobą genetyczną - dysplazją wielonasadową.