W sobotę, 18 maja przed Pałacem Sanguszków odbył się XV Kapucyński Piknik Motocyklowy dofinansowany przez Powiat Lubartowski. W imprezie uczestniczył wicestarosta Krzysztof Karczmarz.

Jak co roku, piknik rozpoczęła parada motocyklistów ulicami Lubartowa. Następnie na placu przed starostwem odprawiona została msza święta sprawowana przez ks. kan. Andrzeja Juźko.

Podczas pikniku wolontariusze zbierali środki na leczenie Marcela, który od urodzenia zmaga się z koślawością kolan i stóp uwarunkowaną chorobą genetyczną - dysplazją wielonasadową.

Ostrzeżenie. Grad deszcz burze article

16 maja w lubartowskim szpitalu podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym Nr 4 w Lublinie a Samodzielnym Publicznym  Zakładem Opieki Zdrowotnej w Lubartowie. Przewiduje ono współdziałanie obu placówek w celu zapewnienia pacjentom dostępu do kompleksowych usług medycznych. Porozumienie podpisali Michał Szabelski - dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie oraz Artur Szczupakowski - dyrektor SP ZOZ w Lubartowie. W spotkaniu uczestniczyli również dr n. med. Jan Siwiec – z-ca dyrektora ds. medycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, lek. med. Piotr Chęć - z-ca dyrektora ds. medycznych SP ZOZ w Lubartowie oraz starosta Jan Sławecki. Podpisana umowa jest przypieczętowniem już istniejącej współpracy ale też otwarciem na nowe obszary współdziałania.  Pacjenci z powiatu lubartowskiego będą w znacznie szybszym tempie uzyskiwali wysokospecjalistyczne konsultacje i porady w największym szpitalu w naszym rejonie posiadającym znakomitą bazę zarówno naukową, dydaktyczną jak i medyczną.

14 maja w lubartowskim szpitalu odbyło się spotkanie  w ramach Tygodnia Godnego Porodu pod hasłem „Koktajl hormonów – poznaj przepis na dobry poród i połóg”. Przybyłych gości powitał dyrektor Artur Szczupakowski. W wydarzeniu uczestniczyli również Piotr Chęć - z-ca dyrektora ds. lecznictwa , lek. med. Radosław Mazurek – kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, mgr Marzena Faraj – położna oddziałowa. Władze samorządowe reprezentował członek zarządu Powiatu Lubartowskiego Sebastian Wysok. Podczas wydarzenia przedstawiona została prezentacja opracowana przez specjalistki opieki okołoporodowej Fundacji Rodzić po Ludzku. Intencją organizatorów jest chęć zainspirowania, wzmocnienia i lepszego przygotowania na przejście przez poród i wspólny połóg.