We wtorek, 24 września w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów.

Stypendia wręczył uczniom wicestarosta Krzysztof Karczmarz.

W poniedziałek, 23 września na stadionie MOSiR w Lubartowie odbyła się inauguracja Powiatowego Sportowego Roku Szkolnego 2024/2025.

Z tej okazji zorganizowano biegi upamiętniające Ryszarda Kalbarczyka - posła i działacza sportowego pochodzącego z Lubartowa. XXIII Memoriał Ryszarda Kalbarczyka dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców zostały dofinansowane w ramach otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych na zadanie publiczne w zakresie promocji powiatu. W zawodach udział wzięły reprezentacje szkół z terenu powiatu lubartowskiego.

Wydarzenia to było również okazją do podsumowania roku szkolnego 2023/2024.

foto.Julia Bronisz

W poniedziałek, 23 września w lubartowskim Starostwie odbyło się kolejne spotkanie robocze poświęcone scaleniu gruntów. W jego trakcie analizowano zakres potrzebnych prac inwestycyjnych na terenie gminy Ostrówek i Niedźwiada, w związku z nową perspektywą w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 (PS WPR 2023-2027).

W piątek, 20 września odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów z terenu powiatu lubartowskiego dot. koordynacji działań pomocowych dla osób dotkniętych powodzią.