7 czerwca przed południem na skarpie za Pałacem Sanguszków w Lubartowie dzieci i młodzież wraz z opiekunami oraz przedstawicielami Zarządu Powiatu Lubartowskiego wspólnie czytali ulubione książki.

W akcji wspólnego czytania wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 z grupy „Poziomki” oraz młodzież z ZS2 i RCEZ. To kolejna od 2016 roku edycja wydarzenia promującego czytelnictwo.

W 2023 roku w akcji "Jak nie czytam jak czytam" udział zadeklarowało 3517 instytucji.

 

 

Nauczyciele i uczniowie przygotowali i przeprowadzili gry, zabawy i konkursy edukacyjne dla dzieci. Największą popularnością cieszyły się pokazy chemiczne.

 

 

 

6 czerwca dzieci z przedszkola „Motylek” odwiedziły Starostwo Powiatowe w Lubartowie. Wicestarosta Jacek Pożarowszczyk i członek zarządu Lucjan Mileszczyk przedstawili przedszkolakom historię Pałacu Sanguszków oraz Sali Rycerskiej. Następnie zaprezentowali
im swoje gabinety i opowiedzieli o pracy starostów. Podczas zwiedzania urzędu dzieci z grupy „Pazie” odwiedziły wybrane wydziały i zapoznały się z tajnikami pracy urzędników.

 

 

5 czerwca 2023 r. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie odbyło się spotkanie podczas, którego szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe, które wygrały konkurs „Ekopracownia – zielone serce szkoły” otrzymały vouchery na dofinansowanie rozwoju infrastruktury edukacyjnej. W powiecie lubartowskim czeki na kwotę 75.000 złotych otrzymały:

- Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie - w imieniu szkoły voucher odebrała dyrektor Dorota Bułgajewska-Muzyka

- Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim - w imieniu szkoły voucher odebrał Marcin Skrzypek nauczyciel z ZS w Ostrowie Lubelskim.

Powiat Lubartowski jako organ prowadzący szkoły w imieniu Starosty Lubartowskiego Tomasza Marzędy - reprezentował Krzysztof Karczmarz kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

fot. K. Karczmarz

 

1EKO

2EKO

 

3EKO

 

4EKO

 

5EKO

Mikołaj Cur - uczeń III klasy Szkoły Umiejętności w Lubartowie otrzymał rower jako Nagrodę Specjalną Starosty Lubrtowskiego za wykonanie pracy przestrzennej pt. "Armia Recyklingu". Praca powstała pod opieką p. Urszuli Ziomek.

1R

 

2R

 

3R