We wtorek, 26 maja w Starostwie Powiatowym było bardzo radośnie. Odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Firleju.

Podczas wizyty dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda codzienna praca urzędu oraz poznać historię pałacu, w którym znajduje się siedziba starostwa.

Gości przywitał Sekretarz Powiatu Janusz Bodziacki, który opowiedział o zadaniach urzędu i chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów.

Na zakończenie wizyty każdy otrzymał mały powiatowy upomniek.

Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia!

 

Z okazji Dnia Matki Starosta Lubartowski Jan Sławecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kardasz oraz Zarząd Powiatu Lubartowskiego składają wyrazy szacunku i wdzięczności za codzienną miłość, troskę oraz poświęcenie, które czynią świat lepszym i pełnym ciepła.

Życzymy Wam zdrowia, spokoju, wielu powodów do uśmiechu oraz nieustającej dumy z dzieci. Niech każdy dzień przynosi Wam życzliwość, radość i poczucie, że jesteście niezwykle ważne i potrzebne.

 

Rosa Rot Blumig Romantisch Verspielt Liebe Grüße Muttertag Instagram Post 570 x 340 px

W minioną sobotę, 23 maja na placu przed Starostwem Powiatowym w Lubartowie odbył się XVII Kapucyński Piknik Motocyklowy organizowany przez Stowarzyszenie Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny.

Tegoroczna edycja wydarzenia przebiegała pod hasłem „Jedziemy dla Krzysia” – 2-letniego chłopca walczącego z ciężką chorobą serca i wymagającego stałej rehabilitacji oraz leczenia.

Wśród uczestników obecny był również Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kardasz.

Parada motocykli, pokazy i wspólna energia uczestników po raz kolejny pokazały, jak wielkie serca mają motocykliści i mieszkańcy naszego powiatu.

Powiat Lubartowski wsparł organizację wydarzenia poprzez udzielenie dofinansowania oraz objął piknik Honorowym Patronatem Starosty Lubartowskiego.

 

Informujemy, że 28 maja 2026 r. na godz. 13:00 zwołana została XXII sesja Rady Powiatu w Lubartowie.

  

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu Nr XXI/26 sesji z dnia 26 marca 2026 r.

4. Sprawozdanie Starosty Lubartowskiego z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami oraz wykonania uchwał Rady Powiatu.

5. Sprawozdanie z działalności Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie w roku 2025 oraz informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego w Powiecie Lubartowskim.

6. Informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie o stanie bezpieczeństwa Powiatu Lubartowskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej w 2025 roku.

7. Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubartowie o stanie bezpieczeństwa sanitarnego w Powiecie Lubartowskim w 2025 roku.

8. Sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie za 2025 rok oraz wykaz potrzeb w zakresie pomocy społecznej. Ocena zasobów pomocy społecznej dla Powiatu Lubartowskiego za 2025 rok.

9. Sprawozdanie z realizacji Rocznego programu współpracy Powiatu Lubartowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2025 rok.

10. Rozpatrzenie projektu i podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypadające Powiatowi Lubartowskiemu według algorytmu na 2026 rok.

11. Rozpatrzenie projektu i podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycielom, którym powierzono stanowiska kierownicze oraz tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla niektórych nauczycieli, obowiązujących w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Lubartowski.

12. Rozpatrzenie projektu i podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu, z dotychczasowym najemcą, na czas oznaczony do 3 lat, której przedmiotem jest ten sam lokal użytkowy usytuowany w budynku przy ul. Słowackiego 11 w Lubartowie.

13. Rozpatrzenie projektu i podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej.

14. Rozpatrzenie projektu i podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na rok 2026.

15. Informacja Starosty Lubartowskiego o złożonych interpelacjach i zapytaniach radnych oraz udzielonych odpowiedziach.

16. Wolne wnioski i informacje.

17. Zamknięcie sesji.

Transmisja online dostępna będzie pod adresem: Link

 

sesja

W piątek, 22 maja odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanego mostu na rzece Wieprz w miejscowości Luszawa. To długo wyczekiwana inwestycja, na którą od lat czekali mieszkańcy gminy Ostrówek oraz lokalni rolnicy.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz Powiatu Lubartowskiego: Starosta Lubartowski Jan Sławecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kardasz, Członek Zarządu Powiatu Sebastian Wysok oraz Radni Powiatu Lubartowskiego Ewa Sobijanek i Krzysztof Karczmarz.

Obecni byli również przedstawiciele i pracownicy Urzędu Gminy Ostrówek z Wójtem Markiem Baranem na czele, duchowni, przedstawiciele wykonawcy inwestycji, pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie z Dyrektorem Grzegorzem Jaworskim oraz mieszkańcy Gminy Ostrówek.

Nowa przeprawa ma ogromne znaczenie nie tylko dla codziennej komunikacji, ale również dla gospodarstw rolnych. Dzięki nowemu mostowi rolnicy będą mogli bezpiecznie i sprawnie dojeżdżać do swoich pól oraz łąk po obu stronach rzeki, co znacząco ułatwi codzienną pracę i transport sprzętu rolniczego.

  

Realizacja inwestycji pn. „Przebudowa mostu na rzece Wieprz w ciągu drogi powiatowej nr 1538L w miejscowości Luszawa” została współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

  • Wartość dofinansowania: 1 999 750 zł
  • Wkład finansowy: Powiat Lubartowski – 467 912,00 zł, Gmina Ostrówek – 400 000,00 zł
  • Całkowita wartość inwestycji: 2 841 585,25 zł

  

Poprzednia konstrukcja przez lata była w złym stanie technicznym i wymagała licznych ograniczeń. Dziś mieszkańcy mogą korzystać z nowoczesnego i bezpiecznego obiektu, który poprawi komfort oraz bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.