W związku z planowanymi na 5 maja br. obchodami Dnia Strażaka, prosimy o niepozostawianie pojazdów na parkingu przed starostwem w dniach 4-5 maja.

zakaz parkowania 4 5

Już po raz dwudziesty tym dniu upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych. Do wspólnego świętowania Dnia Flagi RP, poczucia wspólnoty i odczuwania dumy ze swojej Ojczyzny zapraszają instytucje kultury. 2 maja obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą jako wyraz uznania dla wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii w odzyskanie niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc w najtrudniejszych momentach.

flag 5628983 1920

Przez dwa lata mieszkańcy powiatu lubartowskiego korzystali z usługi transportowej door-to-door. Początkowo przejazdy dla mieszkańców zgodnie z projektem współfinansowanym przez PEFRON były bezpłatne. Przez ostatni rok usługa była odpłatna – mieszkańcy ponosili symboliczne koszty. Z usługi mogli skorzystać pełnoletni mieszkańcy powiatu, posiadający orzeczenie o niepełnosprawności, senior, osoba mająca problemy z samodzielnym poruszaniem się..

W ramach projektu door-to-door wykonano ponad 2000 kursów. Mieszkańcy powiatu korzystający z transportu jeździli do lekarza, urzędu lub w celach zawodowych. W ciągu tego okresu z przejazdu korzystały osoby jeżdżące indywidualnie oraz grupy. Transport odbywał się na terenie całego powiatu, ale osoby korzystające z tej usługi mogły pojechać także do Lublina.

d2d

Abiturienci z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie odebrali świadectwa dojrzałości i tym samym zakończyli rok szkolny. Starosta Tomasz Marzęda życzył młodzieży najlepszych wyników egzaminów maturalnych i sukcesów na studiach.

26 kwietnia w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej abiturienci odebrali świadectwa dojrzałości i tym samym zakończyli rok szkolny. Teraz przed młodzieżą egzaminy maturalne, które rozpoczną się już 7 maja.