4 marca w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie podpisano z wykonawcami umowy na zadanie pn. „Budowa szkolnego kompleksu sportowego przy RCEZ w Lubartowie oraz modernizacja obiektów sportowych w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie”. Na ten cel Zarząd Powiatu Lubartowskiego pozyskał 6 643 498,84 zł z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Łączna wartość inwestycji to 7 423 033,38 zł.

W ramach otrzymanego dofinansowania i wkładu własnego z budżetu powiatu lubartowskiego przy RCEZ powstanie nowoczesny kompleks boisk sportowych. Uczniowie będą mogli rozwijać nie tylko swoje umiejętności gry w piłkę, ale także uprawiać sporty lekkoatletyczne. Wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne do koszykówki, siatkówki i badmintona oraz boisko piłkarskie o sztucznej nawierzchni trawiastej. Dodatkowo powstanie 60 metrowa bieżnia, skocznia do skoku w dal i siłownia zewnętrzna. Teren zostanie ogrodzony oraz zabezpieczony monitoringiem.

Z pozyskanych środków zostanie również przeprowadzony remont obiektu sportowo-widowiskowego w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie. Jest to ważna inwestycja w poprawę warunków do rozwijania umiejętności i pasji sportowych wśród uczniów szkoły. W ramach projektu wyremontowany zostanie dach, ocieplone ściany oraz wykonane tynki zewnętrzne. Ściany i sufit hali będą odnowione i odmalowane. Zaplanowano także kompleksowy remont parkietu i wymianę okien i grzejników. Dodatkowo powstanie nowy system wentylacji. Nowy wygląd zyskają ściany zewnętrzne hali oraz schody. Wokół budynku położona zostanie również nowa opaska z kostki brukowej.